Sestdien aicina uz tautas deju kolektīvu koncertu “Rudens nāca sētiņā”

24.10.2017Šo sestdien, 28. oktobrī, pulksten 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” un tā vadītāja Kristīne Jaunbrūna aicina uz pirmoreiz notiekošo tautas deju kolektīvu koncertu “Rudens nāca sētiņā”. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē pulcēsies astoņi tautas deju kolektīvi no Ventspils un Liepājas, kā arī no Priekules, Dobeles, Durbes, Pāvilostas un Kuldīgas novadiem.

Festivāls “Rudens nāca sētiņā” tiek veidots ar mērķi uzturēt Dziesmu un deju svētku tradīciju kā dzīvu un unikālu kultūras vērtību starpsvētku periodā, vienkopus pulcējot Latvijas deju kolektīvus un sekmējot dejotāju radošo iniciatīvu un sociālās līdzdalības aktivitāti. Kā vēsta festivāla rīkotāji, visaktīvākais laiks dejotājiem parasti ir pavasaris un vasara, bet ar šo notikumu tiek piepildīts arī rudens, rosinot veikli uzsākt sezonas darbību un gatavošanos XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem 2018. gadā.

Festivāla dalībnieki Liepājā ieradīsies jau sestdienas rītā, lai vispirms sacenstos intelektuālā spēlē “Zinu, bet minu” Karostas cietumā, bet vakarpusē satiktos koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertā katrs deju kolektīvs izpildīs trīs dejas, no kurām viena ir īpaši atbilstoša pasākuma nosaukumam. Satikšanos ražīgās rudens dienas noskaņās vadīs Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas” (vadītāja Ināra Kalnarāja).

Rudens sētiņā Liepājas Latviešu biedrības namā satiksies vidējās paaudzes deju kolektīvi “Bikstenieki” (vadītāja Agita Jansone, Dobeles nov. Bikstu pag.), “Re, kā!” (vadītāja Inta Āboliņa, Durbes nov. Lieģu pag.), “Vērgalīte” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna, Pāvilostas nov. Vērgales pag.), “Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga, Kuldīgas nov. Snēpeles pag.), “Duvzare” (vadītāja Inga Leive-Levite, Priekules nov.), “Liedags” (vadītāja Inga Liepiņa, Ventspils), “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka, Liepāja) un “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna, Liepāja).

Ieejas maksa festivāla “Rudens nāca sētiņā” koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ir 3.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2.00 EUR. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un interneta mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Biļetes ar atlaidi iespējams iegādāties tikai SIA “Biļešu paradīze” kasēs, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu.

Informāciju sagatavoja:
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja