Jauktais koris “INTIS” aicina uz 30 gadu jubilejas koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

18.10.2017

Svētdien, 29. oktobrī, pulksten 15.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “INTIS” 30 gadu jubilejas koncerts “KORIS. INTIS. TRĪSDESMIT.” Ieejas maksa: 2.00 EUR.

2017. gada rudenī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” mākslinieciskās vadītājas un diriģentes Ilzes Valces un kormeistara Kārļa Millera vadībā atzīmē savas radošās darbības 30 gadu jubileju. Šo 30 gadu laikā koris “INTIS” Liepājas kultūras dzīvē devis nozīmīgu ieguldījumu, nepagurstoši iestudējot un sniedzot mākslinieciski augstvērtīgas latviešu un ārzemju komponistu mūzikas koncertprogrammas, kā arī godam pārstāvot Liepāju Latvijas un starptautiskā mērogā.

Kora “INTIS” 30 gadu jubilejas koncertā līdzās Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Uģa Prauliņa un Ārija Šķepasta kompozīcijām izskanēs arī aizrobežu komponistu Sergeja Rahmaņinova, Vītauta Miškina, Pāvela Lukaševska, Olas Jeilo, Maikla Bareta un Ralfa Šmita skaņdarbi. Kora skanējumu bagātinās ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un koncertmeistare Līna Andrejeva. Koncertu vadīs aktrise Karīna Tatarinova un diriģents Gints Ceplenieks.

Jauktais koris “INTIS” dibināts 1987. gadā Latvijas dziesmu svētku un Liepājas koru apriņķa virsdiriģentes Ilzes Valces vadībā. „INTIS” ir pirmais kora kolektīvs Liepājā, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos pēc Latvijas Neatkarības iegūšanas 1990. gadā, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot latviešu komponistu mūziku un izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos.

Korim dotais vārds “INTIS” nes īpašu nozīmi – “Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Iracionāla Sintēze”, par ko koncerta mākslinieciskā vadītāja un kora diriģente Ilze Valce stāsta: “Kora “INTIS” nosaukums radies pirmajā kora pastāvēšanas gadā, un to piedāvāja kora dziedātājs Indulis Jirgensons, kurš to bija iedomājies, lidojot no Austrālijas uz Latviju. Mums šis nosaukums iepatikās, jo tajā ir ietvertas it kā šķietami nesavienojamas lietas. Tas vēsta, kā mūzikas visumā no šķietama haosa rodas harmonija – kā sanākot kopā katrai atsevišķai un spilgtai personībai ar savu “Es”, ar savu balsi vienā korī, veidojas un dzimst mūzika. Mūzikas programmu, ko vēlamies piedāvāt klausītājiem kora 30 gadu jubilejā, raksturo vārds “harmonija” – iekšēja un ārēja harmonija. Izvēlētā mūzika ir līdzsvarota, tā ir skaista. Tā kā visapkārt ir tik ātrs temps un stress, tad tas, ko mēs meklējam un vēlamies pateikt mūzikā, ir saglabāt mieru, līdzsvaru un harmoniju, kura piepilda cilvēku. Un tā kā pirms diviem gadiem korim “INTIS” ir bijis gods būt koncertzāles “Lielais dzintars” Lielās zāles atklājēju vidū, piedaloties L. van Bēthovena 9. simfonijas atskaņojumā, par kora 30 gadu jubilejas koncerta norises vietu izvēlēta tieši šī zāle.”

Biļetes (2.00 EUR) pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv .

Informāciju sagatavojusi:

Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja