Sestdien aicinām uz 11. Tautas deju festivālu “APRĪĻA PILIENI”

14.04.2015

 Jaunuma titlulattēls    Jaunuma titlulattēls    vinnefoto_2_web

Sestdien, 18. aprīlī, pulksten 18.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notiks jau 11. Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”.  Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka festivālā kopā aicina tautas deju kolektīvus no Liepājas, Tukuma un Rīgas. Ieejas maksa – 3 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2 EUR.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un vadītāja Ingrīda Lūka jau vienpadsmito gadu pulcina vidējās paaudzes un jauniešu tautas deju kolektīvus, lai veidotu svētkus gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Daudzi deju kolektīvi, ilggadējie dalībnieki, gaida šo festivālu ar nepacietību, jo atkal satikšanās prieks un piepildītā diena Liepājā sniedz patiesu gandarījumu un prieku. Šī festivāla mērķis ir gan Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšana un vadītāju jaunrades un sadarbības veicināšana, gan arī iespēja rosināt dejotāju fiziskās un radošās izpausmes savstarpējā sacensībā un sportiskajās aktivitātēs.

Dejotāji ik gadu ar lielu prieku piedalās atraktīvajās sacensībās par festivāla ceļojošo balvu “Lielais piliens”, par kuru dalībnieki cīnās visas dienas garumā – vispirms šogad “4+4 pilienu basketbola sacensībās” un vakarā koncertā, kurā skatītāji aicināti izvērtēt savu simpātiju un veikt balsojumu. Sporta sacensībās deju kolektīvi piedalās ar īpaši noformētu “4+4 komandu”, kuru atbalsta savi līdzjutēji ar kolektīva karogu. Ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju nosaka, apkopojot iegūtos punktus sporta aktivitātēs un skatītāju balsojuma rezultātus. 2014. gadā šo balvu ieguva Tukuma mākslas skolas tautas deju kolektīvs “Luste”.

Vakarā, pulksten 18.00, tautas deju kolektīvi aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz festivāla “Aprīļa pilieni” koncertu, kurā dejotāji izpildīs gan savas iemīļotākās šīs sezonas latviešu tautas dejas, gan arī katrs vienu cita žanra deju.  Redzēsim gan tādu horeogrāfu dejas kā Jānis Purviņš, Agris Daņiļēvičs, Edgars Tabors un citi, gan arī franču un moldāvu dejas, sniedzot skatītājiem krāšņu, atraktīvu un dzīvesprieka pilnu koncertprogrammu.

11. Tautas deju festivālā par ceļojošo balvu “Aprīļa pilieni” cīnīsies un koncertā skatītājus priecēs Tukuma mākslas skolas Tautas deju kolektīvs „Luste” (vadītāja Madara Augule), VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga), Rīgas Celtniecības koledžas jauniešu deju kolektīvs „Austris” (vadītāja Elita Treilone), SIA Arodbiedrību kluba „Vecrīga” Tautas deju ansamblis „Rīdzenieks” (vadītāja Egita Klieģe) un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Rīdzenieks” (vadītājs Viesturs Virza), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības „Kultūras pils “Ziemeļblāzma”” vidējās paaudzes deju kolektīvs „Auda” (vadītāja Nadīna Neimane-Gardoviča) un jauniešu deju kolektīvs „Bitīte” (vadītājs Andris Bergmanis, repetitors Juris Čakans), Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs “Odziņa” (vadītāja Inta Āboliņa) un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka).

Ieejas maksa – 3 EUR. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ieejas maksa – 2 EUR. Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un interneta mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Biļetes ar atlaidi iespējams iegādāties tikai SIA “Biļešu paradīze” kasēs, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu.

Atbalsta: SIA “Venden”

Foto: Vineta Jaunzeme

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja