Folkloras kopa “Saknes” aicina uz jubilejas koncertu

29.11.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa “Saknes” aicina šo sestdien, 3. decembrī pulksten 13:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē uz jubilejas koncertu “Man bij’ dziesmu vācelīte”.   

Koncertā skanēs tautasdziesmas Rudītes Nikolovskas vadīto kolektīvu – folkloras kopas “Saknes” un dziedošo senioru kopas “Labākie gadi” izpildījumā. Ar šo koncertu “Saknes” atzīmēs savas pastāvēšanas 45. gadu jubileju un R.Nikolovskas 10 gadu jubileju vadītājas amatā.

Folkloras kopa “Saknes” dibināta 1977. gadā toreizējā Skolotāju namā. Tās pirmā vadītāja bija pensionēta skolotāja Marta Štolcmane,  liela dziesmu mīļotāja un kora dziedātāja. Visu mūžu viņa vākusi savas dzimtās puses tautas dziesmas, kuras līdz pat šodienai ir folkloras kopas “Saknes” repertuāra pamatā. No 2012. gada kopas vadītāja ir Rudīte Nikolovska. Gadu gaitā mainījušās dziedātāju paaudzes, bet pamatsastāvu vienmēr veidojuši seniori.

“Mūsu galvenais uzdevums ir iepazīstināt klausītājus ar tradicionālo tautas dziedāšanu, sava novada dziesmām un gadskārtu godu atzīmēšanas tradīcijām,” stāsta R.Nikolovska, “pirms pandēmijas ierobežojumiem mēs bieži viesojāmies bērnudārzos un skolās. Bērni ļoti priecājās, jo kā daudzi atzina, neko tādu viņi iepriekš nav ne redzējuši, ne zinājuši.”

“Gadi nav šķērslis, mēs esam aktīvas un gatavas jaunam darba cēlienam,” optimistiski atzīst dziedātājas. Šovasar godam aizvadīts folkloras festivāls BALTICA 2022 un to ievadošā skate, tagad jāgatavojas Folkloras dienai, kas norisināsies XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku laikā.  “Laipni gaidām savā pulkā seniores un arī seniorus, kuri mīl tautasdziesmu, varbūt reiz dziedājuši koros un tagad gatavi sākt jaunu, interesantu nodarbi. Nāciet pulciņā!”

Ieeja jubilejas koncertā ir bez maksas. Laipni aicināti!