Piektdien aicina uz bērnu tautas deju svētkiem “Pilna sauja dzintariņu” Liepājā

08.03.2017

Jaunuma titlulattēls

Šo piektdien, 10. martā, jau 14. reizi Liepājā notiks bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu”, kurā šogad piedalās vienpadsmit bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi no Rīgas, Saldus, Tukuma, Liepājas, Ķekavas novada Baložiem un Jelgavas novada Līvbērzes. Dienas laikā notiks vairāki koncerti Liepājas skolās, bet vakarā, pulksten. 18.00, skatītāji aicināti uz svētku lielkoncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Ieejas maksa lielkoncertā – 3 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu, ieejas maksa – 2 EUR.

Bērnu tautas deju svētki “Pilna sauja dzintariņu” ir kļuvuši par patīkamu tradīciju, Liepājā vienkopus pulcējot bērnu un jauniešu deju kolektīvus un veicinot vadītāju jaunradi un sadarbību profesionālās meistarības jomā. Svētku mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus Dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu.

Mazie dejotāji šo notikumu gaida ar prieku, jo tā ir gan iespēja doties izbraukumā un viesoties Liepājā, gan satikt draugu kolektīvus un piedalīties pat vairākos deju koncertos. Svētku dienā, 10. martā, rosinot Liepājas bērnos un jauniešos interesi par latviešu tautas deju kā mērķtiecīgu pašapliecināšanās iespēju un interesantu brīvā laika pavadīšanas veidu, vispirms dejotāji viesosies Liepājas skolās, ar kurām izveidojusies veiksmīga sadarbība jau vairāku gadu garumā. Laikā no plkst. 11.30 līdz 13.00 kolektīvi priecēs skatītājus Liepājas Raiņa 6. un 8. vidusskolā un no plkst. 11.20 arī Liepājas 15. vidusskolā, bet vakarpusē dejotāji satiksies lielkoncertā plkst. 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā.

Šogad bērnu tautas deju svētkos “Pilna sauja dzintariņu” piedalās Saldus novada pašvaldības aģentūras “Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centrs” Tautas deju ansambļa “Kursa” studijas (vadītāja Inese Buša), Ķekavas novada Baložu vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Trejdeviņi” (vadītāja Līga Plēpe), Rīgas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” bērnu deju ansamblis “Bitīte” (vadītāja Gundega Prancāne), Tukuma E.Birznieka-Upīša 1. pamatskolas tautas deju kolektīvs “Pastariņi” (vadītājas Tamāra Balode un Elīna Zvēra), Jelgavas novada Līvberzes pagasta kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Spīganiņa” (vadītāja Aiga Muzikante), Liepājas Ezerkrasta sākumskolas bērnu deju kolektīvs “Spārītes” (vadītāja Dzidra Raboviča), Liepājas 8. vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Pumpuriņi” (vadītāja Vineta Egliena), Liepājas 15. vidusskolas bērnu deju kolektīvi “Ežuki” (vadītāja Inta Buce) un “Akmentiņi” (vadītāja Baiba Demitere, piedalās tikai koncertā Liepājas 15. vidusskolā), Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” jauniešu deju kolektīvs “Odziņa” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa).

Tā kā 2017. gads tiek pavadīts Gaiļa zīmē, šajā svētku reizē pasākuma vadītājs iejutīsies galvenā noteicēja – Gaiļa lomā, kuram palīdzēs Vista, aktieri no Liepājas Leļļu teātra. Bērni Gailim, Vistai un skatītājiem parādīs visu, ko līdz šim ir samācījušies – gan pagājušo Skolēnu deju svētku dejas, gan dejas, kas pavisam drīz tiks nodotas Skolēnu deju skates žūrijas vērtējumam, gan brīvās izvēles dejas, kas pašiem dara prieku un patīk vislabāk.

Svētkus rīko un dejotājus kopā aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu deju kolektīva “Krustiņi” vadītāja Inta Āboliņa, kura ir gandarīta par lielo pieteikumu skaitu šī gada svētkiem: “Tika saņemti 20 kolektīvu, 28 vecumu grupu, pieteikumi, kas ir lielākais līdz šim saņemto pieteikumu skaits. Diemžēl šis skaits krietni pārsniedz mūsu iespējām atbilstošo uzņemamo dalībnieku skaitu un esam spiesti veikt pārdomātu atlasi un lielai daļai kolektīvu arī atteikt, taču tajā pašā laikā esam ļoti priecīgi par atsaucību, jo tas parāda, ka šādi draudzības pasākumi un norises kolektīvu saliedētībai un izaugsmei ir nepieciešami.”

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja