Aicina meistarus pieteikties “XV Līvas tirgum” Līvas ciema svētkos Liepājā

16.03.2017

Jaunuma titlulattēls

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus, daiļamata meistarus, pārtikas ražotājus, māksliniekus un dizainerus līdz 2017. gada 15. aprīlim pieteikt savu dalību “ XV Līvas tirgum”, kas notiks “Līvas ciema svētku” ietvaros Liepājas Promenādē.

Šā gada 20. un 21. maijā norisināsies gada lielākais latviešu tradicionālās kultūras mantojuma notikums Liepājā – “Līvas ciema svētki”, kuros kopā pulcēsies dažādu amatu meistari, kuri aicinās iepazīt cilvēkus un prasmes, ēdienus un nodarbes, tautas mūziku un dejas dažādās norisēs. “Līvas ciema svētku” vārti tiks vērti, lai divas dienas “Līvas tirgū”, “Liepājas Meistaru ielā”, “Līvas ciema laukumā” skatītos un uzzinātu, izmēģinātu un piedalītos, nogaršotu un iegādātos, un svētku sajūtu rastu, līksmojot kopā ar latviešu un citu tautu dejotājiem un mūziķiem svētku norisēs “Dzintara krasta ļaudis” un tautas mūzikas svētkos “Līvas upe”.

“Līvas tirgus”, kam šogad tiek atzīmēta piecpadsmitā gadadiena, kļuvis par gaidītu notikumu gan apmeklētājiem, gan tirgotājiem. Katru gadu tajā piedalās vairāk kā 200 dalībnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības un pārtikas darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot svētku apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Šogad mākslinieki un amatnieki “Līvas tirgū” apmeklētājus gaidīs 20. maijā no pulksten 10.00 – 19.00 un 21. maijā no pulksten 11.00 – 15.00.

“Līvas tirgū” piedalīties aicināti kā vietējie meistari no dažādiem Latvijas reģioniem, tā arī ārzemju viesi, lai bagātinātu tirgus dalībnieku un apmeklētāju priekšstatu par starptautiskajām amatniecības un lietišķās mākslas izpausmēm. Savukārt, īpaši izveidotā svētku teritorijā, Liepājas Meistaru ielā, apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja iepazīt Liepājas amatnieku un radošo uzņēmēju veikumu. Rīkotāji atgādina, ka dalībniekiem obligāti jāpiedalās abās pasākuma dienās. Amatnieki aicināti pieteikt savu dalību “Līvas tirgū”, uzmanīgi caurskatot nolikumu un aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2017. gada 15. aprīlim (ieskaitot). Svētku nolikums un elektroniskā pieteikuma veidlapa pieejama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Līvas ciema svētki” ŠEIT.

Svētku radošais temats gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs ir vēlme parādīt senas un stabilas etnogrāfijas, mākslas un amatniecības vērtības jaunās krāsās, formās un darbos, veicinot jaunradi un radošumu. Savukārt šā gada kulinārā mantojuma galvenā vērtība – rudzu maize, maizes cepšanas tradīcijas un visas ar to saistītās aktivitātes. „Līvas tirgus” atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas gan amatnieku, gan mākslinieku un dizaineru darbos, gan radošajās meistardarbnīcās. „Līvas tirgū” galvenā uzmanība tiek pievērsta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz šodienai piekopj senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, kokamatniecībā un metālapstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā u.c. Lai veicinātu latviešu amatniecības tradīcijās balstītu jaunradi un tradīciju pārnesi jaunos dizaina produktos un pakalpojumos, “Līvas ciema svētku” rīkotāji ik gadu piešķir balvu “Līvas tirgus meistarstiķis”.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja