Noskaidroti bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursa “Pērļu lietus” uzvarētāji

03.03.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 28. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā jau ceturto gadu norisinājās bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”, kurā trīs vecuma grupās sacentās 15 ansambļi un 40 solisti (kopā ap 230 dziedātāju vecumā no 5-16 gadiem) no Liepājas, Tukuma, Saldus, Talsiem, Durbes, Grobiņas, Pāvilostas, Vērgales un Rucavas.

Katrs vokālais ansamblis uzstājās konkursā, izpildot divas dziesmas, solisti – vienu dziesmu pēc izvēles, atbilstoši dalībnieka vecuma grupai. Kā paredz konkursa nolikums, tika izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu sniegumu 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām vērtēja profesionāla žūrija – Mārīte Puriņa, Uģis Roze, Antra Dreģe, Ivo Fomins un Andris Kontauts. Tika ņemts vērā intonatīvais skanējums, muzikālā materiāla, teksta un skatuves priekšnesuma atbilstība izpildītāju vecumam un kopējais skatuviskais tēls – mākslinieciskā kvalitāte (tērpi, horeogrāfija, atraktivitāte, dabiskums). Atbilstoši žūrijas vērtējumam, konkursā mākslinieces Solvitas Bružes veidotās stikla balvas saņēma gan solisti, gan vokālie ansambļi, kuri ieguvuši I, II un III vietu savā vecuma grupā.

Vecuma grupā 5-7 gadi piedalījās 18 solisti un 9 ansambļi.
Rezultāti solistu 5-7 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Valters Ērglis (Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes”, pedagoģe Sondra Krauze)
2. vieta – Valters Tālbergs (Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas „Tonis”, pedagoģe Kristīne Kristberga)
3. vieta – Dominiks Lazdāns (pedagoģe Kristīne Stone).
Vokālo ansambļu 5-7 gadu vecuma grupā vietas netika piešķirtas, jo saskaņā ar nolikumu žūrija var pieņemt lēmumu godalgotas vietas nepiešķirt, ja attiecīgajā grupā neviens no dalībniekiem vērtējumā nav ieguvis vairāk par 7 punktiem. Dalībnieki saņēma atzinības un pateicības rakstus.

Vecuma grupā 8-11 gadi piedalījās 11 solisti un 3 ansambļi.
Rezultāti solistu 8-11 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Sabīne Kubiloviča (Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes”, pedagoģe Sondra Krauze)
2. vieta – Anastasija Džorajeva (Liepājas vokālās studijas „Forte”, pedagogs Eduards Viderkers)
3. vieta – Elīza Anna Špērberga no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” (pedagoģe Sondra Krauze).
Vokālo ansambļu 8-11 gadu vecuma grupā žūrija lēma piešķirt tikai vienu – 1. vietu, ko ieguva Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes” vecākā grupa (pedagoģe Sondra Krauze), pārējie saņēma pateicības.

Vecuma grupā 12-16 gadi piedalījās 11 solisti un 3 ansambļi.
Rezultāti solistu 12-16 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Lauma Lapiņa (Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālās studijas „Pērlītes”, pedagoģe Sondra Krauze)
2. vieta – Justīne Siksna no Nīcas (pedagoģe Linda Ločmane)
3. vieta – Elizabete Katrīna Elere (Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs, pedagoģe Evija Goluba).
Rezultāti vokālo ansambļu 12-16 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Liepājas Bērnu un jaunatnes centra kora studijas „Solo” ansamblis (pedagoģes Evija Goluba un Ilze Valce);
2. vieta – Grobiņas pamatskolas vokālais ansamblis „Con brio” (pedagoģe Anita Elere);
Trešajiem dalībniekiem – Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu vokālajam ansamblim „Burbulīši” (pedagoģe Aija Gertsone) tika piešķirta atzinība. Visi konkursa dalībnieki saņēma pateicības rakstus.

Rezultātu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

Gan Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja un ilggadējā vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, gan dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze „Pērļu lietus” žūrijā darbojās jau otro gadu, un abi minēja, ka esot prieks par Liepājā notiekošo kvalitatīvo konkursu un iespēju dzirdēt Kurzemes dziedātājus. Arī dziesmu autors un dziedātājs Ivo Fomins atzina, ka bijis patīkami pārsteigts par dzirdēto un gūtajām emocijām. Savukārt dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa “Putni” vadītāja Antra Dreģe, kura žūrijā darbojās pirmoreiz, īpaši uzsvēra skolotāju darba un ieguldījuma nozīmi un pateicās par dziedātāju sniegumu visas dienas garumā. Viņa novēlēja ikvienam pilnveidot vokālās prasmes, balstot savu dziedāšanu uz elpu, uz teksta izprašanu un dziesmas jēgas iznešanu. Noslēgumā diriģents Andris Kontauts akcentēja un novēlēja galveno – lai katram būtu prieks par to, ko dara, un tad jau viss izdosies.

Mārīte Puriņa izteica atzinību rīkotājiem, jo, viņasprāt, ārpus Rīgas šis Liepājā notiekošais konkurss „Pērļu lietus” ir vienīgais tik augsta līmeņa reģionālais bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss Latvijā. Viņa atzina, ka esot patīkami vērot to, kā attīstās konkursa dalībnieku vokālās prasmes un mākslinieciskais līmenis, tomēr izteica arī dažus ierosinājumus attiecībā uz nolikuma izmaiņām, kas noteiktu stingrākus vērtēšanas kritērijus, tādējādi veicinot vēl augstāku māksliniecisko līmeni.

Konkursa rīkotāji – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un bērnu vokālās studijas “Pērlītes” vadītāja Sondra Krauze – saka lielu paldies visiem dziedātājiem un viņu pedagogiem par ieguldīto darbu un izturību visas dienas garumā, kā arī pateicība konkursa vadītājam Andrim Ērglim.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja