Jauktais koris “INTIS” aicina uz mīlas dziesmu koncertu “…gaismas straume līst…”

03.03.2015

Jaunuma titlulattēls

Svētdien, 8. martā, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks koncerts “…gaismas straume līst…” – veltījums Rainim un Aspazijai. Starptautiskajā sieviešu dienā uz mīlas dziesmu koncertu aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS”, Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” un senās mūzikas ansambļa “Canto” dalībnieki. Koncertu bagātinās izstāžu galerijā apskatāmā Raiņa un Aspazijas vēstuļu ekspozīcija no Jūrmalas pilsētas muzeja filiāles “Aspazijas māja”. Dzejnieku mīlestības vēstules un dzeju lasīs aktieri – Pēteris Vilkaste un Indra Burkovska. Ieejas maksa: 2 EUR.

Katru gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un Rīgas Latviešu biedrības kamerkori “Austrums” (diriģents Ārijs Šķepasts, kormeistari Vilhelms Georgs Vācietis un Maksims Ļaščenko) kopā veido mīlas dziesmu koncertu, kurā šoreiz pievienosies arī diriģenta Andra Gaiļa vadītā Latvijas Universitātes senās mūzikas ansambļa “Canto” dalībnieki. Šogad, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju, ar dziesmām, vizuāliem tēliem, dzeju, dzejnieku savstarpējo saraksti un iemīļotajiem skaņdarbiem klausītājus aicinās izzināt laikmeta mīlestības izpratni un abu dzejnieku savstarpējo attiecību līkločus. Kori atskaņos tikko sacerētas, mazpazīstamas un arīdzan visiem labi pazīstamas dziesmas ar dzejnieku mīlas dzejas tekstiem. Dzirdēsim Jāzepa Vītola, Emiļa Melngaiļa, Imanta Kalniņa, Pētera Butāna, Ilonas Breģes, Ārija Šķepasta, Andra Gaiļa un Frederika Šopēna skaņdarbus.

Mana mīlestība lejas pār Tevi kā zelta jūra, mirdzoša un silta, un izpleš Tavu mazo istabiņu līdz bezgalībai. Ja nespēj paspert soli, tad lido spārniem, mans mīļais,” šīs rindas Aspazija veltījusi Rainim, kurš atbildējis: “Mēs tomēr protam būt laimīgi, mēs spējam laimi piespiest, mēs esam cīnījušies līdz bezspēkam, bet mēs uzvarēsim un vientulībā kļūsim stipri. Un neviens nespēs atņemt mūsu laimi, pat mēs paši to nespēsim atņemt, tā jau ir kļuvusi neizpostāma, tā var vienīgi augt līdz bezgalībai.”

Ceļojošā izstāde “Littera Cordis”, kurā atklājas divu Latvijas slavenāko radošo personību atstātais literārais un kultūrvēsturiskais mantojums, ir Jūrmalas pilsētas muzeja filiāles „Aspazijas māja” dāvana Latvijai un arī Aspazijas un Raiņa pilsētai – Jūrmalai, gatavojoties Aspazijas un Raiņa 150. dzimšanas dienai. Liepājniekiem būs unikāla iespēja šo izstādi bez ieejas maksas apskatīt dažas dienas no 8. – 12. martam – neilgi pirms Aspazijas dzimšanas dienas – Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā. Ceļojošā izstāde ir gan pasaules, gan arī divu cēlu, gudru dvēseļu atspulgs, pārpilns emociju un skaistuma.

Pirmais mīlas dziesmu koncerts “…gaismas straume līst…” šogad notika 14. februārī Rīgas Latviešu biedrībā, šo svētdien, 8. martā, aicinām uz koncertu Liepājas Latviešu biedrības namā, bet trešais koncerts gaidāms 20. martā pulksten 19.00 Jūrmalas Kultūras centra Lielajā zālē. Koncerti notiek ar VKKF un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pasākumu finansēšanas konkursa atbalstu.

Ieejas maksa: 2 EUR. Biļetes iespējams iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja