Metalurgu Tautas teātris aicina uz pirmizrādi “Boass un Rute”

27.05.2016

Jaunuma titlulattēls

Šā gada 29. maijā plkst. 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris aicina uz Aspazijas lugas pirmizrādi “Boass un Rute” Liepājas Leļļu teātrī. Ieejas maksa: 2 EUR.

Laika posmā no 2010. – 2014. gadam Liepājas Metalurgu Tautas teātrī tapuši jau divi latviešu klasiķu darbi, kuru būtību un nozīmīgumu mūsdienu auditorijai režisore Daina Kandevica kopā ar aktieriem atklājusi ar netradicionāliem lugu iestudēšanas paņēmieniem, un tie ir Raiņa “Pūt, vējiņi!” un R.Blaumaņa “Pazudušais dēls”. Šiem darbiem, veidojot ciklu “Klasiķi mūsdienu skatītājam”, tagad tiek pievienots trešais iestudējums – Aspazija “Boass un Rute”.

Režisore Daina Kandevica par mūsdienīgu un skatītājiem saistošo izrādes formu stāsta: “Izrādes darbība notiek mākslinieka darbnīcā, kur top gleznas par tēmu no Bībeles – “Rutes grāmatas” motīviem. Gleznojot šos tēlus, mākslinieks it kā izvelk viņus no saviem audekliem un iedzīvina darbībās – dejās un kustību etīdēs ap sevi.” Savukārt, jautāta par izrādes saturu, režisore atbild: “Galvenā tēma, par ko vēlamies runāt iestudējumā, ir divu dažādu kultūru un pasaules uzskatu nesaderība. Otra, ne mazāk pazīstama tēma mūsdienu skatītājam, ir atgriešanās dzimtenē pēc vairākiem svešumā pavadītiem gadiem labākas dzīves un darba meklējumos. Izskanēs arī jautājums, kas iegūts un kas pazaudēts, atstājot dzimto zemi, tuvos cilvēkus, mājas. Tomēr pāri visam kā vienojošais motīvs ir cilvēku tiekšanās pēc gaismas, saules, mīlestības… Jo Dievs ir mīlestība.”

Izrādē darbojas Metalurgu Tautas teātra aktieri šādās lomās: Boass – Ainars Krūms, Rute – Ildze Matute, Noemi – Iveta Treimane, Orpa – Diāna Zuļģe, Abimeleks – Kaspars Plauks, Silpa – Sinilga Ozoliņa, Bagāts radinieks – Normunds Karpičs, Jūdu zemes vecākais – Arvīds Kreinats, Māksliniece – Gaida Mažaika, Kalpones un pilsētas iedzīvotāji – Linda Kirhnere, Ilze Mažaika, Paula Deiče, Diāna Zuļģe, Kristīne Šokoleja – Šokolaite un Māris Reinbergs. Izrādē piedalās arī dziesminiece Inga Karpiča.

Darbu pie šī vērienīgā iestudējuma veic režisore Daina Kandevica, scenogrāfs Andris Millers un horeogrāfe Sandra Blumbaha. Dekorācijas izgatavojis Kaspars Plauks, bet kostīmus aktieriem darinājusi Maija Drāzniece. Pie gaismu pults – Dainis Roze, pie skaņu pults – Gundars Zvaigznītis. Izrādi vada Nora Pakalnišķe.

Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja