Līgo vakarā Liepājas Tautas teātra pirmizrāde “Sievu kari ar Belcebulu”

17.06.2019

Līgo svētku vakarā pirmizrādi piedzīvos Annas Brigaderes komēdija “Sievu kari ar Belcebulu”, ko zaļumballes noskaņās izspēlēs Liepājas Tautas teātra aktieri. Izrāde būs skatāma bez maksas pulksten 20.30 atpūtas parkā “Pērkone” pasākuma “Līgo svētki Liepājā” ietvaros.

Kā pastāstīja režisore Ināra Kalnarāja, izrāde priecēs skatītājus ar spilgtiem tēliem komiskās situācijās, dejām un košiem tērpiem, ko darinājusi māksliniece Dace Lanka. Tā kā iestudējums top zaļumballes noskaņās, to krāšņos pūtēju orķestra mūzika.

Lai gan lugas pamatā ir rakstnieces Annas Brigaderes noliedzošā attieksme pret alkoholu un tā radīto postu (rakstniece visu mūžu bijusi konsekventa atturībniece un uzsvērusi sievietes lomu tautas morālā spēka saglabāšanā), režisore Ināra Kalnarāja uzsver, ka viņai jauniestudējumā svarīga ir doma par apvienošanās spēku un sieviešu-vīriešu attiecībām: “Kur viena atsevišķā cilvēka pūliņi nespēj neko ietekmēt, tur, kopīgi darbojoties, mērķis ir vieglāk sasniedzams. Sievietes un vīrieši mēdz izturēties kā divas pasaules, kas viena pret otru cīnās, nevarot viena bez otras iztikt. Ik pa laikam parādās situācijas, kurās vieni vai otri cenšas pierādīt, kurš ir gudrāks, kurš – labāks, kurš ir noteicējs. Rakstniece šo berzēšanos parāda groteski saasinātā manierē, kurā mēs centīsimies izcelt smieklīgo. Un caur smieklīgo, protams, – arī nopietno.”

Sievu un vīru lomās iejutīsies visi Liepājas Tautas teātra aktieri, bet pret vīru nodzirdītāju krodzinieku Vaņķi (Valdis Lūks) un viņa palīgu Pieni (Gints Vīksna) sievas apvienoties aicinās Bebrene (Sandra Vintere).

Pēc izrādes, atpūtas parkā “Pērkone” turpināsies Līgo svētku svinēšana – ikviens varēs sajust Līgo nakts maģisko burvību, izbaudīt īpašu Jāņu ugunskura iedegšanas rituālu kopā ar Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” māksliniekiem un dejot līdz rīta gaismai grupas “Jūrkant” (Ventspils) mūzikas pavadījumā.

Jau no pulksten 19.00 līgotāji gaidīti pasākuma norises vietā, Pērkones ielā 32, kur varēs gan iegādāties mielastam nepieciešamos ēdienus un dzērienus, gan ierīkot savu vietu svētku svinēšanai – līdzi var ņemt visu, kas nepieciešams ērtai un līksmai laika pavadīšanai. Ieeja Līgo svētku pasākumā ir bez maksas. Priecīgus svētkus!

 Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.