Liepājas Tautas teātris sniegs „Īsu pamācība mīlēšanā”

24.10.2012

Jaunuma titlulattēls 

Svētdien, 28. oktobrī, pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Viļņu Jāņa piedzīvojumus izstāstīs un izrādīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātra aktieri iestudējumā „Īsa pamācība mīlēšanā”, režisore Ināra Kalnarāja.

Ikkatrs, kas rudenīgajā laikā grib noķert vasaras sajūtu, tiek mīļi gaidīts svētdien, pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības namā, kur Tautas teātra aktieri izstāstīs un izrādīs Viļņu Jāņa piedzīvojumus pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā” motīviem.

Tajā jautrs puišu bariņš nolemj izprecināt saimniekdēlu Viļņu Jāni, uzsākot ceļojumu pa mājām, kurās mīt precināmas meitas. „Liriski skati ar Raimonda Paula dziesmām, dancošanu un teju visiem Liepājas Tautas teātra aktieriem uz skatuves. Stāstā par to, kas ir svarīgāks laulības dzīvē – manta vai mīlestība,” par izrādi stāsta tās režisore Ināra Kalnarāja, aicinot skatītājus nesalīdzināt iestudējumu ar visiem zināmo kinofilmu, jo luga ir mazliet savādāka. Taču gan iestudējumā, gan lugā Jānis meklē sirds siltumu un mīlestību, bet naskās precinieces – slinkā Anna, Roze, Magone un Alīda – mantu.

 Galvenajā – Viļņu Jāņa – lomā iejutīsies Jānis Muižnieks, bet viņa brīnumzālīti – Ilzi atveidos Linda Grosgale.

„Šī būs kā pirmizrāde Liepājā,” saka Ināra Kalnarāja, piebilstot, ka pirmoreiz Tautas teātris skatītāju vērtējumam Rūdolfa Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā” iestudējumu izrādīja Līgo vakarā koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”.

 Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja