Liepājas Metalurgu Tautas teātris sezonu atklāj ar izrādi „Dāmu tango”

09.10.2014

Jaunuma titlulattēls

Foto: Jānis Vecbrālis

Jaunuma titlulattēls

Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 11. oktobrī, pulksten 17:00 Liepājas Leļļu teātrī ar Valentīnas Aslanovas lugas „Dāmu tango” iestudējumu savu 2014./2015. sezonu atklāj un uz komēdiju vienā elpas vilcienā interesentus aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris. Izrādes režisore – Daina Kandevica, scenogrāfs Reinis Kuncītis, lomās – Iveta Ļesina, Ainars Krūms un Lāsma Ruņģe. Ieejas maksa 1.42 EUR.

Aizvadītā, 2013./2014. gada, sezona Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātrim bijusi notikumiem bagāta. Nosvinēta 65. radošā kolektīva dzimšanas diena, skatītāji priecēti ar jauniestudējumu „Dāmu tango” un kolektīvs, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūras pārvalde” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra finansiālajam atbalstam, kā vienīgais Latvijas amatieru teātru asociācijas festivālam izvirzītais Latvijas pārstāvis, 2014. gadā no 1. – 6. jūlijam piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu amatierteātru festivālā „NEATA[1]2014” Somijas pilsētā Porvo, festivāla apmeklētājiem piedāvājot savu interpretāciju Raiņa lugai „Pūt, vējiņi!”.

Savukārt savu 2014./2015. gada sezonu Metalurgu Tautas teātris atklāj ar Valentīnas Aslanovas lugas „Dāmu tango” iestudējumu.

Iestudējuma režisore Daina Kandevica, kura izrādi nodēvējusi par komēdiju vienā elpas vilcienā, par to saka tā: „Jebkuram no mums, pat dzīves pabērniem, var būt sapņi un fantāzijas par brīnišķīgu dzīvi kaut vai Parīzē, par slavas un pārticības garšu publiskajā telpā, par Dieva dotiem talantiem un to pielūdzējiem… bet svarīgākais sapnis bija, ir un paliks sapnis par mīlestību, laimi un īsto cilvēku. Tikai kā viņu atrast? Un vai tiešām tas jāmeklē visu mūžu?”

Lugas pamatā autore Valentīna Aslanova, kura ir nopelniem bagātā Krievijas un Azerbaidžānas skatuves māksliniece, kas savu talantu pierādījusi ne tikai uz skatuves, bet arī kinolentēs, izmantojusi faktus no slavenās Krievijas kinoaktrises Irinas Pečerņikovas (pazīstama no kinolentēm „Nodzīvosim līdz pirmdienai”, „Anna Karamāzova”, „Divi Kapteiņi”) biogrāfijas. Tas ir traģikomisks stāsts par dzīvi, pilnu prieka un laimes sajūtām, kas mijas ar bailēm no vientulības un mazvērtības kompleksiem.

Luga „Dāmu tango”, ko skatītājiem sestdienas pēcpusdienā piedāvās Metalurgu Tautas teātra aktieri – Iveta Ļesina, Ainars Krūms un Lāsma Ruņģe, ir viena no pirmajām aktrises, vēlāk arī dramaturģes Valentīna Aslanova lugām, kas dienas gaismu ieraudzīja 1996. gadā.

Ieejas maksa 1.42 EUR.

Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7042, kā arī stundu pirms izrādes Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja

 

[1] Northern Amateure theatre asociation – Ziemeļeiropas amatieru teātru alianse