„Laiks” un „INTIS” no 8. Starptautiskā Rimini koru konkursa atgriežas ar medaļām

06.10.2014
Jaunuma titlulattēls

Jauniešu koris INTIS

Jaunuma titlulattēls

Jauktais koris LAIKS

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un jauniešu koris „INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) ar izciliem panākumiem piedalījušies 8. Starptautiskajā Rimini koru konkursā Itālijā, saņemot gan žūrijas, klausītāju un konkursa dalībnieku uzslavas un apbrīnu, gan Zelta un Sudraba diplomus, bronzas medaļas un īpašu mākslinieka darinātu trofeju.

Pagājušajā nedēļā (no 25. – 28. Septembrim) Itālijā notika 8. Starptautiskais Rimini koru konkurss, kurā 32 koru sacensībā, pārstāvot Liepāju un Latviju, piedalījās arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Laiks” un jauniešu koris „INTIS”.

Konkursā kopumā bija piecas kategorijas – jauktie kori, garīgā mūzika, tautas vai gospeļmūzika, viendabīgo balsu (sieviešu un vīru kori) un bērnu un jauniešu koru kategorija.

Konkursa kārtība paredzēja, ka katrā kategorijā tiks apbalvoti kori, kuri būs ieguvuši noteiktu punktu skaitu. Maksimālais punktu skaits bija 100 punkti par priekšnesumu. Katrā kategorijā tika piešķirti zelta (ja iegūti vairāk kā 85 punkti), sudraba (ja iegūti vairāk kā 75 punkti) un bronzas (ja iegūti vairāk kā 65 punkti) diplomi, kā arī īpašas mākslinieku darinātas trofejas 1. vietas ieguvējiem un sudraba un bronzas medaļas attiecīgi 2. un 3. vietas ieguvējiem.

Garīgās un tautas vai gospeļmūzika kategorijās 1. vietas ieguvēji saņēma arī naudas balvas 1000 eiro apmērā, bet viendabīgo balsu (sieviešu un vīru kori), bērnu un jauniešu un jaukto koru kategorijās divi labākie kori tika izvirzīti uz konkursa „Grand Prix”izcīņu.

Jauktais koris „Laiks”, startējot garīgās mūzikas kategorijā un iegūstot 85.08 punktus, 11 koru konkurencē ieguva bronzas medaļu un Zelta diplomu, bet jaukto koru kategorijā 13 koru konkurencē ar 88.25 punktiem – 1. vietu, Zelta diplomu, īpašu mākslinieka darinātu trofeju un iespēju cīnīties par konkursa „Grand Prix”. „Grand Prix” šogad ieguva bērnu koris no Puertoriko, saņemot arī naudas balvu 5000 eiro apmērā.

Savukārt jauniešu koris „INTIS”, startējot tautas mūzikas kategorijā un iegūstot 86.58 punktus, starp 13 koriem ieguva bronzas medaļu un Zelta diplomu, bet jaukto koru kategorijā 13 koru konkurencē ar 81.23 punktiem – 5. vietu un Sudraba diplomu.

Abi Liepājas kori uzstājās arī dalībnieku koncertā un dievkalpojumā Rimini katedrālē.

Konkursos un koncertos abi kori uzsvaru likuši uz latviešu komponistu darbiem. Jauniešu koris „INTIS” tautas mūzikas kategorijā izpildīja latviešu tautasdziesmas Andra Kontauta, Imanta Ramiņa, Alfrēda Kalniņa un Valta Pūces apdarē, savukārt jaukto koru kategorijā – Martinusa Kruciusa, Jāzepa Vītola, Ērika Ešenvalda skaņdarbus un tautasdziesmu Kārļa Rūtentāla apdarē.

Arī jauktais koris „Laiks” savas konkursa un koncertprogrammas balstīja uz latviešu komponistu daiļradi, izņemot garīgās mūzikas kategorijā, kurā koris piedāvāja mākslinieciski pārdomātu un atšķirībā no citiem dažādu un kontrastainu programmu ar tādiem komponistiem kā Henrijs Pērsels, Mortens Lauridsens, Pekka Kostiainens un Vitautas Miškinis. Jaukto koru kategorijā dziedāti Orlando di Laso, Ērika Ešenvalda, Artura Maskata skaņdarbi un tautasdziesma Ē. Ešenvalda apdarē. Un tieši ar šo programmu koris arī ieguva 1. vietu jaukto koru kategorijā, žūrijas un skatītāju komplimentus un saucienus „Ekselenti!”. Arī finālā viņi izpildīja latviešu komponistu – Jāzepa Vītola, Andra Kontauta un Ērika Ešenvalda – skaņdarbus.

Abas diriģentes (Ilze Balode un Ilze Valce), lai arī ir ļoti gandarītas par negaidītajiem sasniegumiem, par vislielāko ieguvumu uzskata vēl lielāku savstarpējo saliedētību un sapratni kolektīvā.

 Informācija tapusi sadarbībā laikraksta „Kurzemes Vārds” žurnālisti Ilzi Kļepikovu.

Jauktā kora „Laiks” dalību konkursā Itālijā atbalstīja: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, Jānis Vilnītis un labdarības projektu konkurss „LabieDarbi.lv”.

Tāpat arī jauniešu kora „INTIS” dalību konkursā Itālijā atbalstījuši Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un labdarības projektu konkurss „LabieDarbi.lv”.

 Uzziņai:
8. Starptautiskā Rimini koru konkursa:

  • noteikumi aplūkojami šeit;
  • rezultāti aplūkojami šeit.


Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja