Liepājas koru apriņķis var būt lepns

28.04.2016

Jaunuma titlulattēls

Aizvadīta Liepājas koru apriņķa koru skate, kurā vīru, sieviešu un jauktie kori rādīja, cik gatavi ir šovasar piedalīties Kurzemes Dziesmu svētkos un sieviešu un vīru koru salidojumā. Augstākās pakāpes novērtējumu saņēma četri kori.

Liepājas koru apriņķa skatē kori uz skatuves kāpa, gatavojoties valsts nozīmes pasākumiem – Latvijas sieviešu un vīru koru salidojumam, kas norisināsies 4. jūnijā Cēsīs, un Kurzemes Dziesmu svētkiem, kas notiks 2. jūlijā Kuldīgā. Protams, arī gatavojoties vērienīgajiem Vispārējiem Latviešu dziesmu un deju svētkiem 2018. gadā, Latvijas simtgadē.

Koru māksliniecisko līmeni un izpildījumu vērtēja Talsu koru apriņķa virsdiriģents Gints Ceplenieks, Valkas un Valmieras koru apriņķa virsdiriģents Ivars Cinkuss un komponists Rihards Dubra. Viņu vērtējumā augstākās pakāpes diplomus saņēma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “Laiks” un “INTIS”, Vaiņodes novada jauktais koris un Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss”.

Lūgts raksturot aizvadīto skati, žūrijas pārstāvis Gints Ceplenieks rezumēja: “Baudpilna diena.” Kori spējuši gandarīt un pat pārsteigt. “Liepājai ir pamats būt lepnai. Reģionā ir ļoti labi kori,” viņš secina. Diriģenta vērtējumā visa reģiona sieviešu koru kopa ir spēcīga. Bet īpaši viņš izceļ Liepājas koru apriņķa virsdiriģentes Ilzes Valces nopelnus koru kopējā varēšanā un viņas vadīto koru panākumos, Jēkaba Ozoliņa brīnišķīgās interpretācijas, Ilzes Balodes ieguldījumu. “Jēkaba Jančevska “Atsalums” kora “Laiks” izpildījumā bija kaut kas nedzirdēts,” viņš iespaidots vērtē. I. Balodes vadībā audzis arī Vaiņodes novada koris, kurš pirmoreiz saņēmis tik augstu pakāpi. G. Ceplenieks izceļ arī sieviešu kora “Atbalss” māksliniecisko līmeni un izpildījumu. “Kādas interpretācijas!” viņš sajūsmināti saka. “Tik niansēti, ritmiski, fakturāli bagāti.”
Viņš izsaka vislielāko atzinību katram koristam, kas dziesmas dzied no galvas. “Tas ir Dziesmu svētku kopkora cienīgs dziedātājs,” G. Ceplenieks uzskata. Tādējādi neviena nianse no diriģenta nepaliks nepamanīta. “Pats galvenais un atbildīgākais gan diriģentiem, gan pašvaldībām – ir jānotur gan līmenis, gan ļaudis koros, lai nav tikai uzplaiksnījumi,” rezumē žūrijas pārstāvis.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kļepikova
Laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnāliste

Foto: Irina Tīre