Liepājas Jauniešu teātra studija aicina uz pirmizrādi “Gumijas Tarzāns”

27.03.2018

Šo ceturtdien, 29. martā, pulksten 18.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija aicina uz pirmizrādi Ole Lunda Kirkegora stāsta iestudējumam “Gumijas Tarzāns” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. Ieejas maksa: 2.00 EUR.

Liepājas Jauniešu teātra studijas 2018. gada iestudējumam režisors Juris Ločmelis izvēlējies dāņu rakstnieka Ole Lunda Kirkegora stāstu “Gumijas Tarzāns”, kas sacerēts 1975. gadā un ir viens no vairākiem šī autora pazīstamākajiem darbiem bērnu un pusaudžu auditorijai. Stāsts ir par Gumijas Tarzānu, īstajā vārdā Ivanu Olsenu, pavisam parastu zēnu, kurš nebija pārāk stiprs, liels un attapīgs un kuru skolā visi apcēla un mājās nesaprata. Neatbildēts paliek jautājums – kāpēc? Taču kādu dienu Ivanam rodas iespēja vēlēties visu, ko vien sirds kāro. Kāda ir zēna izvēle un kas no tā sanāk, to atklās Liepājas jaunieši, kuriem aktierspēle ir gan sirdslieta, gan jaunu talantu atklājums, gan vērtīgi pavadīts brīvais laiks ar radošiem draugiem.

Režisors Juris Ločmelis stāsta: “Tā kā iestudējums ir izteikta ansambļa izrāde, to iestudēt bija iespējams tikai tādēļ, ka šajā sezonā Liepājas Jauniešu teātra studijai pievienojies krietns pulks jauno aktieru. Turklāt mani šis dāņu rakstnieka stāsts uzrunāja tādēļ, ka tai nav raksturīgo “happy end”, bet tas liek skatītājam padomāt par sevi, apkārtējiem un uzdot jautājumu – kāpēc?”

Galvenajā lomā izrādē iejutīsies Dominiks Lapsa, pārējās lomās – Sanita Pūķe, Marta Renāte Jērica, Izabella Džeriņa, Velta Birze, Anna Diāna Audare, Laura Intenberga, Matīss Vite, Edijs Klievēns, Edgars Bents un Rolands Gūtmanis. Scenogrāfiju un kostīmus jaunajiem aktieriem darinājusi māksliniece Dace Lanka.

Biļetes (2.00 EUR) iegādāties iespējas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja