Aicina meistarus pieteikties “Līvas tirgum” Līvas ciema svētkos Liepājā

15.03.2018Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus, daiļamata meistarus, pārtikas ražotājus, māksliniekus un dizainerus līdz 2018. gada 15. aprīlim pieteikt savu dalību “Līvas tirgum”, kas notiks “Līvas ciema svētku” ietvaros Liepājas Promenādē.

Šā gada 19. un 20. maijā norisināsies gada lielākais latviešu tradicionālās kultūras mantojuma notikums Kurzemē – “Līvas ciema svētki”, kuros kopā pulcēsies dažādu amatu meistari, kuri aicinās iepazīt cilvēkus un prasmes, ēdienus un nodarbes, tautas mūziku un dejas. “Līvas ciema svētku” vārti tiks vērti, lai divas dienas ikviens varētu baudīt bagātu kultūras programmu – tautas mūzikas svētkus “Līvas upe”, tautas deju programmu “Dzintara krasta ļaudis”, senas latviešu spēles “Spēļu sētā”, kā arī iegādātos “Līvas tirgus” dalībnieku meistardarbus un nogaršotu ēdienus un dzērienus gardākajā svētku sadaļā “Dzintara latvieši krogos sēž”.

“Līvas tirgus” kļuvis par ilgi gaidītu notikumu gan apmeklētājiem, gan tirgotājiem. Katru gadu tajā piedalās vairāk kā 200 dalībnieku, kuri gan tirgojas ar saviem amatniecības un pārtikas darinājumiem, gan demonstrē amata prasmes, iesaistot svētku apmeklētājus dažādu arodu apguvē. Šogad mākslinieki un amatnieki “Līvas tirgū” apmeklētājus gaidīs 19. maijā no pulksten 10.00 līdz 19.00 un 20. maijā no pulksten 11.00 līdz 15.00.

“Līvas tirgū” piedalīties aicināti kā vietējie meistari no dažādiem Latvijas reģioniem, tā arī ārzemju viesi, lai bagātinātu tirgus dalībnieku un apmeklētāju priekšstatu par starptautiskajām amatniecības un lietišķās mākslas izpausmēm. Rīkotāji atgādina, ka dalībniekiem obligāti jāpiedalās abās pasākuma dienās. Amatnieki aicināti pieteikt savu dalību “Līvas tirgū”, rūpīgi caurskatot nolikumu un aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2018. gada 15. aprīlim (ieskaitot). Svētku nolikums un elektroniskā pieteikuma veidlapa pieejama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Līvas ciema svētki“.

Svētku radošais temats gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs ir vēlme parādīt senas un stabilas etnogrāfijas, mākslas un amatniecības vērtības jaunās krāsās, formās un darbos, veicinot jaunradi un radošumu. „Līvas tirgus” atlases kritēriji ir izcilas kvalitātes daiļamatniecība, latviešu amatniecības tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas atspoguļojas gan amatnieku, gan mākslinieku un dizaineru darbos, gan radošajās meistardarbnīcās. „Līvas tirgū” galvenā uzmanība tiek pievērsta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz šodienai piekopj senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, kokamatniecībā un metālapstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā u.c. Lai veicinātu latviešu amatniecības tradīcijās balstītu jaunradi un tradīciju pārnesi jaunos dizaina produktos un pakalpojumos, “Līvas ciema svētku” rīkotāji ik gadu piešķir balvu “Līvas tirgus meistarstiķis”.

Šogad rīkotāji īpaši aicina atsaukties dažādu amatu prasmju meistarus, kas svētku apmeklētājus varētu iepazīstināt un meistardarbnīcās aicināt apgūt ādas un dzintara apstrādi, kokamatniecību, keramiku, kā arī tradicionālo mūzikas instrumentu izgatavošanu un citus arodus.

Informāciju sagatavoja
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja