Liepājas Jauniešu teātra studija aicina uz pirmizrādi “Civilķēde”

30.03.2017

Jaunuma titlulattēls

Šo piektdien, 31. martā, pulksten 19.00, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija un režisors Juris Ločmelis aicina uz Margaritas Perveņeckas lugas pirmizrādi “Civilķēde” Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē. 

Latviešu dramaturģes un prozaiķes Margaritas Perveņeckas luga “Civilķēde jeb jautrais karuselis” sarakstīta 1998. gadā un iestudēta vairākkārt gan Latvijā, gan ārzemēs. Savu interpretāciju šai lugai Liepājā sagatavojusi Jauniešu teātra studija režisora Jura Ločmeļa vadībā, kurš šo izrādi dēvē par attiecību laboratoriju melnās komēdijas stilistikā. Viņš stāsta: “Civilķēde. Katrs esam noteikts ķēdes posms – sevī un attiecībās. Šai ķēdei vajadzētu būt stiprai, bet šoreiz četri posmi nesaslēdzas. Par laimi – tikai četri.”

Izrādē darbojas četri jaunie aktieri – Matīss Vite Leona lomā, Izabella Džeriņa Koras lomā, Sofija Bumbule Regīnas lomā un Edijs Klievēns Daniela lomā. Izrādes režiju un scenogrāfiju veidojis studijas vadītājs Juris Ločmelis, bet scenogrāfiju realizējusi māksliniece Dace Lanka. Izrādes ilgums: 1 stunda.

Liepājas Jauniešu teātra studijā, kas darbojas kopš 1999. gada Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrā, ir iespēja jauniešiem izkopt savu talantu teātra mākslā un skatuves runā, patīkamā kolektīvā iestudējot dažādu autoru lugas. Par saviem veiksmīgākajiem iestudējumiem jaunie aktieri dēvē kustību izrādi “SOS”, eksperimentālo izrādi “Stacija”, V.Šekspīra “Love or not to love” (skates “Gada izrāde 2011” žūrijas īpašā balva), H.Paukša “Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?” (“Gada izrāde 2012” fināliste), J.Jaunsudrabiņa “Jo pliks, jo traks”, V.Buša “Makss un Morics” (“Gada izrāde jauniešiem 2013”), Aspazijas “Ragana”, kā arī nesenie Ē.Vilsona lugu iestudējumi “Daudz laimes!” un “Kur ir mana mamma?”.

Biļetes (2.00 EUR) var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un interneta mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja