Liepājā notiks Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni 2013”

04.04.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 6. aprīlī, pulksten 18:00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni”. Tajā skatītājus ar latviešu un citu tautu dejām priecēs dejotāji no Rīgas, Slampes un Liepājas, kurus vienkopus jau devīto reizi pulcina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva „Kvēle” vadītāja Ingrīda Lūka. Ieejas maksa 1.00 Ls.

Kā ierasts, aprīlī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka uz Liepāju aicina tautas deju kolektīvus no Latvijas malu malām, lai kopā radītu  skaistus svētkus gan sev, gan skatītājiem festivālā „Aprīļa pilieni”. Festivāla mērķis ir gan Dziesmu un deju svētku tradīciju stiprināšana, vadītāju jaunrades un sadarbības profesionālās meistarības jomā veicināšana, gan iespēja jauniešu un vidējās paaudzes deju kolektīvu dalībniekiem radoši izpausties savstarpējā sacensībā un sportiskajās aktivitātēs.

Ik gadu festivāla apmeklētāji atzinīgi novērtē daudzkrāsaino koncertprogrammu un tautas deju kolektīvu sniegumu, savukārt dalībnieki pauž sajūsmu par atraktīvajām sacensībām. Cīņa par festivāla ceļojošo balvu „Lielais piliens” kļuvusi jau par festivāla tradīciju.

Par „Lielo pilienu” kolektīvu dalībniekiem nākas pacīnīties gan atraktīvās „3+3 Pilienu sacensībās”, gan koncertā, kurā žūrijas vietā ir ikviens koncerta apmeklētājs. Uzvarētājus noskaidro, summējot sporta aktivitātēs iegūtos punktus un skatītāju balsojuma rezultātus.

Šogad pirmo reizi „3+3 Pilienu orientēšanās sacensības” norisināsies Liepājas pilsētvidē, tāpēc šā gada festivāla devīze ir šāda: „Soli pa solim, Pilienu pa pilienam Liepājas ielās mēs izklīstam..”.

Sacensību noteikumi paredz, ka katrs deju kolektīvs izveido komandu, kurā darbojas 3 puiši un 3 meitas un katrai komandai ir arī sava atbalsta grupa, kura lepni nesīs sava kolektīva karogu, pārvietojoties no sacensību „Starta”  līdz  „Finišam”.

Savukārt vakarā notiks festivāla „Aprīļa pilieni” dalībnieku koncerts, kurā 7 tautas deju kolektīvi no Snēpeles, Rīgas un Liepājas izpildīs gan savas iemīļotākās šīs sezonas dejas, gan raksturdejas – ukraiņu, moldāvu, ebreju, čigānu un citas latviešu tautas un cita stila dejas, apmeklētājiem piedāvājot atraktīvu un daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Mīļi aicinām ikvienu uz Liepājas Latviešu biedrības namu sestdien, 6. aprīlī, pulksten 18.00, lai ar visiem tik labi zināmo un iemīļoto Ērika Ķiģeļa dziesmu „Aprīļa pilieni” piedalītos tautas deju svētkos.

Ieejas maksa 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6278 , kā arī stundu pirms koncerta Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Uzziņai:
Šogad par festivāla ceļojošo balvu cīnīsies un ar skatītājiem savā dejotpriekā dalīsies dejotāji no Kultūras pils „Ziemeļblāzma” deju kolektīva „Bitīte & Auda” (vadītāji Andris Bergmanis un Nadīna Neimane-Gardoviča), Snēpeles pagasta pārvaldes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva „Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga), Arodbiedrību kluba „Vecrīga” tautas deju ansambļa „Rīdzenieks” (vadītāja Egita Klieģe) un vidējās paaudzes deju kolektīva „Rīdzenieks” (vadītājs Viesturs Virza), Rīgas Celtniecības koledžas jauniešu deju kolektīva „Austris” (vadītāja Elita Treilone) un Kultūras un atpūtas centra „Imanta” jauniešu deju kolektīva „Imanta” (vadītāja Linda Plostniece), kā arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva „Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka) un jauniešu deju kolektīva „Kvēle” (vadītāja Ilze Kozika).

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja