Nedēļas nogalē Liepājā notiks jaukto koru Dziesmu diena

16.10.2023

Sestdien, 21. oktobrī notiks jaukto koru Dziesmu diena, kas jau sesto reizi Liepājā pulcēs kolektīvus no dažādām Latvijas pilsētām, lai iepazītos, atraktīvi pavadītu laiku sportiskās aktivitātēs un vienotos koncertā “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Skatītāji aicināti pulksten 17:00 uz koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, kur kopā ar koriem uzstāsies īpašie viesi – dziedātāja Katrīna Dimanta ar grupu “Zeltrači”.

Dziesmu dienas ideja radusies no vēlmes popularizēt latviešu tautasdziesmas un uzturēt kordziedāšanas tradīciju, parādot sevi un iepazīstot citus. “Latviešu kultūrā gan pagātnē, gan mūsdienās tautasdziesmām ir liela nozīme – tās ir mūsu spēka dziesmas. Koncerta programma veidota no koru izvēlētām, dziedātāju iemīļotām tautasdziesmu apdarēm un latviešu komponistu oriģināldziesmām ar tautasdziesmu vārdiem,“ pastāstīja koncerta mākslinieciskā vadītāja, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Kursa” diriģente Ilze Āboliņa un atklāja, ka šoreiz koncerts būs īpašs viņas vadītajam korim “Kursa”, jo tas svin savas pastāvēšanas 70. jubileju.

Pārējās dziesmu dienas aktivitātes, kas ieplānotas dalībniekiem, ieskicē projektu vadītāja Liene Šnipke: “Viens no dziesmu dienas mērķiem ir veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju iepazīšanos un sadarbību, tāpēc dziesmu dienu parasti iesākam ar kādu kopīgu aktivitāti, kas nav saistīta ar dziedāšanu. Šoreiz dziedātājus aicināsim fiziski izkustēties, spēlējot iecienīto latviešu spēli “Tautas bumba”. Koru komandas sacentīsies ne tikai veiklībā, bet arī radošumā – žūrija vērtēs gan komandas vizuālo noformējumu, gan līdzjutēju aktivitāti un atraktivitāti. Pēc sacensībām kori dosies uz individuālajiem mēģinājumiem iesildīt balsis vakara koncertam, bet pēc pusdienām visi satiksies kopmēģinājumā, kurā sadziedāsies koncerta kopdziesmās. Savukārt pēc koncerta korus gaida savstarpēja kontaktu dibināšana, sarunas un jaunu prasmju apguve ar dziedātāju Katrīnu Dimantu un grupu “Zeltrači.”

Biļetes uz koncertu “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma” var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Biļetes cena 3 eiro.

Dziesmu dienas dalībnieki:

–      Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris KURSA, diriģente Ilze Āboliņa

–      Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol” kamerkoris MOTUS, diriģente Evija Milzarāja

–      Ropažu novada, Garkalnes pagasta Kultūras centra Berģi jauktais koris GARKALNE, diriģenti Evija Taranda, Jānis Taranda

–      Banku augstskolas jauktais koris MONĒTA, diriģente Ilze Feldmane

–      Saulkrastu pašvaldības, Zvejniekciema Kultūras centra jauktais koris BANGOTNE, diriģente Iveta Rīsmane-Lūse

–      Centrālās statistikas pārvaldes jauktais koris MEDIĀNA, diriģente Aija Dimza