Bērnu teātris aicina uz “Sprīdīti”

03.10.2023

Bērnu teātris aicina 25. oktobrī pulksten 16:00 un 20. novembrī pulksten 14:00 koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē uz izrādi “Sprīdītis”, kas Anitas Strazdiņas-Vītolas režijā tapusi pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.

“Dzīvē bieži sastopamas grūtības un izaicinājumi, taču mēs tos varam pārvarēt ar izdomu un drosmi,” stāsta režisore, “Sprīdītis ir piemērs tam, kā ar pozitīvu attieksmi, radošumu un spēju pieņemt izaicinājumus, var risināt dažādas situācijas un veiksmīgi sasniegt mērķus. Vienlaikus, izrāde mudina novērtēt arī māju nozīmi, padomāt par to, cik svarīga ir ģimene un tuvo cilvēku atbalsts.”

Lugas galvenos notikumus paspilgtinās un aktieriem palīdzēs izdzīvot Medzes kultūras nama mūsdienu deju kolektīvs ,,Medzīši’’ Selēnas Jēkabsones vadībā. “Mūsu kolektīvam šī ir lieliska iespēja strādāt kopā ar jaunajiem aktieriem. Mēģinājumu procesā mijiedarbojoties, bērni gūst vērtīgu pieredzi un jaunas prasmes – aktieri apgūst dejas mākslu, bet dejotāji mācās strādāt ar emocijām un saprast aktiermeistarības knifus, kas palīdz iejusties dažādos tēlos, piemēram, attēlojot četru vēju cīņu ar Sprīdīti, stāstot Meža un Vēja mātes stāstus, paspilgtinot ļauno tēlu emocijas,” sadarbības niansēs dalās S.Jēkabsone, uzsverot, ka jauniegūtās prasmes palīdzēs dejotājām turpmāk veiksmīgāk izstāstīt dejas vēstījumu, ne tikai šajā izrādē, bet piedaloties arī dažādos deju pasākumos.

Īpaši jāatzīmē izrādes vizuālais noformējums, kas risināts, apvienojot klasiskus un mūsdienīgus paņēmienus. Scenogrāfiju veidojusi Agate Ķiģele-Ābele, projekcijas – Ritvars Sproģis, bet tērpus darināja Dace Lanka.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Cena 7 eiro.