Liepājā koši aizvadītas Kurzemes Fotodienas

07.06.2022

Liepājā noslēgušās “Kurzemes Fotodienas 2022”, kas jau piekto gadu pēc kārtas dažādās Kurzemes pilsētās pulcē reģiona fotoklubu dalībniekus, lai sacenstos par labākā fotokluba titulu un Kurzemes gada balvu individuālajā konkursā.

Šogad Fotodienas rīkoja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudija “Fotast” un fotogrāfu apvienība “Liepājas pozitīvs”, kas vēju pilsētā uzņēma trīs Ventspils klubus – “Moments”, “Kaktuss” un “Kursa”, Kuldīgas klubu “Divas upes”, Saldus klubu “Es daru” un Talsu fotoklubu.

Fotodienu galvenā tēma bija “Liepāja trīs paaudzēs” – stāsts par un ap Liepāju no trīs paaudžu skatupunkta (stāsta autore Zanda Gulbe). Katram fotoklubam tika dots uzdevums vienu no stāsta epizodēm izveidot izteiksmīgā fotostāstā, ko fotografēja Liepāju un tās apkārtni raksturojošās vietās – bijušajā rūpnīcā “Liepājas Metalurgs”, Jūrmalas parkā, Liepājas teātrī, “Liepājas RAS”, mākslinieka darbnīcā, dažādās Liepājas arhitektūras pērlēs. Savukārt 2022. gada tēma Kurzemes gada balvai individuālajā fotogrāfijā bija “Kurzemes smeķis”, kur vērtēja radošumu, oriģinalitāti, tehnisko kvalitāti un atbilstību tēmai.

Viena no rīkotājām un Fotodienu dalībniecēm, Liepājas Tautas fotostudijas “Fotast” vadītāja Iveta Herbsta, dalās iespaidos: “Aizvadījām aizraujošu nedēļas nogali, kurā Kurzemes fotoklubu dalībnieki centās noķert atraktīvākos un interesantākos kadrus. Īpašu sajūsmu izpelnījās bijušā “Liepājas Metalurga” teritorija, Liepājas bāka un Liepājas teātris. Pasākums notika ļoti sirsnīgā gaisotnē, priecājāmies par atkalsatikšanos, dalījāmies iespaidos par šajās dienās piedzīvoto, iepazināmies arī ar fototehnikas jaunumiem. Fotostāsti, kas tapuši šo dienu darba rezultātā, ir ļoti interesanti.”

Fotogrāfiju izvērtēšanā piedalījās pieredzējuši fotogrāfi – Jānis Deinats, Varis Sants, Gunārs Kopštāls un Mārtiņš Krūmiņš. Šogad labākā fotokluba titulu ieguva Saldus klubs ‘’Es daru”, bet galveno balvu individuālajā konkursā – Dina Kopštāle no fotogrāfu apvienības “Liepājas pozitīvs”. Ar veicināšanas balvām dažādos mini konkursos dalībniekus apbalvoja Aizputes Vīna darītava un SIA “Focus Nordic”. Pasākumu atbalstīja: Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, Liepājas SEZ, SIA “Liepājas teātris”, SIA “Nīcas siers”, “LDC datortehnika” un SIA “Liepājas RAS”.

Fotostāstus var aplūkot “Kurzemes Fotodienu” lapā vietnē Facebook.com

Rezultāti:

2022. gada Kurzemes fotoklubu gada balva Saldus fotoklubs “Es daru”

2022. gada Kurzemes gada balvas individuālajā fotogrāfijā (tēma “Kurzemes smeķis”):

 1. vieta Dina Kopštāle, fotogrāfu apvienība “Liepājas pozitīvs”, Liepāja
 2. vieta Dzintars Leja, fotoklubs “ Divas upes”, Kuldīga
 3. vieta Valdis Brauns, fotoklubs “ Kursa”, Ventspils

Portretu konkursa uzvarētāji (Atbalstītājs – SIA “Focus Nordic”):

 1. vieta Pēteris Šešo, fotoklubs “Kursa”, Ventspils
 2. vieta Ilze Ozola, VFK “Kaktuss”, Ventspils
 3. vieta Gatis Ošenieks VFK “Kaktuss”, Ventspils

LSEZ foto konkursa uzvarētāji:

 1. vieta Krists Kūla, VFK “Kaktuss”
 2. vieta Daina Vītola, “Liepājas pozitīvs”, Liepāja
 3. vieta Dace Umblija, Talsu fotoklubs

Aizputes vīna darītavas konkursa uzvarētāji:

 1. vieta Vineta Blāķe, fotoklubs “Divas upes”, Kuldīga
 2. vieta fotogrāfu apvienība “Liepājas pozitīvs”, Liepāja
 3. vieta fotoklubs “Moments”, Ventspils