Liepājā aicina Līgot kopā ar Jāņiem

13.06.2012

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

23. jūnija vakarā ikviens tiek aicināts uz Liepājas koncertestrādi „Pūt, vējiņi!”, kur Rūdolfa Blaumaņa Viļņu Jānis sniegs īsu pamācību mīlēšanā, skanēs līgodziesmas, degs jāņuguns un līdz saullēktam varēs ballēties kopā ar grupu „3 Jāņi”.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, turpinot labi aizsākto tradīciju, 23. jūnija vakarā aicina lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem Liepājā, lai koncertestrādē „Pūt vējiņi!” kopā radītu īstu svētku noskaņu.

Pulksten 20.00 Liepājas Tautas teātra aktieri pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā” motīviem līgotājiem izstāstīs un izrādīs Viļņu Jāņa piedzīvojumus (režisores Ināras Kalnarājas vadībā). Galvenajā lomā Jānis Muižnieks, Ilzi atveidos Linda Grosgale.

Savukārt Rucavas lauku kapela „Paurupīte” pēc pulksten 22.00 visus aicinās dziedāt līgo dziesmas un kopā ar Viļņu Jāņa saimi iekurt jāņuguni. Bet no pulksten 23.00 līdz 4.00 ikviens līgotājs varēs no sirds izdancoties kopā ar grupu „3 Jāņi”, kurā apvienojušies Ērgļu Jānis, kurš plašākai publikai zināms kā Andris Ērglis, Strazdu Jānis jeb Jānis Strazds un Kupču Jānis jeb Māris Kupčs.

Biļetes varēs iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē no 21. jūnija,  kases darba laiks ir no pulksten 12:00 līdz 18:00.

Svētku vakarā biļetes jau no pulksten 18:00 varēs iegādāties „Pūt, vējiņi!” kasē.

Biļetes cena Ls 2, Līgo vakarā no pulksten 24:00 – Ls 3

Līgotājiem pensijas gados biļetes cena 1.50 Ls, bet Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personas apliecinošus dokumentus,  ieeja bez maksas.

Groziņš ar svētku mielastu var būt līgotāju pašu sagādāts, bet Jāņu alu un citus gardumus varēs iegādāties arī koncertdārza „Pūt, vējiņi!” restorāna „Barons Bumbier’s” kafejnīcā.

Svētkus atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde”.

Informatīvi atbalsta SIA „Liepājas tramvajs”.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja