Jauktie kori “INTIS” un “Austrums” aicina uz koncertu “Mīlas dziesmas”

01.02.2018

Foto: Valters Pelns

Tuvojoties Svētā Valentīna dienai, 10. februārī, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” un diriģente Ilze Valce sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības jaukto kori “Austrums” aicina uz ikgadējo koncertu “Mīlas dziesmas”. Šogad koncertā, kas notiks Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, skanēs Alfrēda Krūkļa mīlas dziesmu programma “Tevī sadegšu”. Ieejas maksa: 2.00 EUR.

“Esmu pateicīgs jums, manas dārgās sievietes, kuras bijāt gan priekos, laimē, gan dzīves grūtajos brīžos kopā ar mani. Es cienu un mīlu jūs visas. Ja šodien man pretī uz ielas nāk sieviete, es uzsmaidu viņai kā savai aizgājušajai jaunībai. Uz mirkli apstājos, nolūkojos, kā viņa aiziet, zūd aiz ielas stūra, un klusībā vēlu viņai – esi laimīga! Lai mīlestība iet blakus Tev visu mūžu,” tā Latvijas pirmais raženākais estrādes dziesmu tekstu autors Alfrēds Krūklis atzīstas mīlestībā visām sievietēm, kas nodrošina pasaules eksistenci.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris “Austrums” (diriģents Ārijs Šķepasts, kormeistari Artūrs Švarcbahs, Kārlis Ostrovskis) sagatavojuši Alfrēda Krūkļa mīlas dziesmu programmu, kurā līdzās iemīļotām un ļoti pazīstamām dziesmām iekļauti arī trīs pirmatskaņojumi, kuru autori ir komponisti Andris Kontauts, Valts Pūce un Ārijs Šķepasts. Koncertā piedalās aktieri Karīna Tatarinova un Pēteris Lapiņš. Literārais konsultants – režisors Andrejs Migla. Koncertmeistari – Mareta Beitika un Aldis Liepiņš.

Latviešu estrādes dzejas meistara Alfrēda Krūkļa liriskā mīlas dzeja vislielāko atbalsi guvusi Maestro Raimonda Paula mūzikā. Koncertā skanēs tādas klausītāju iemīļotas dziesmas kā “Mežrozīte”, “Tik dzintars vien”, “Cik klusa nakts”, “Savāda vasara”, “Papu, saki mammai pats”, “Zilie lini” un citas.

Mīlas dziesmu koncerts klausītājus priecēs arī Rīgas Latviešu biedrībā 11. februārī pulksten 15.00. Koncertā Rīgā ieejas maksa ir 5.00 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem – 3.00 EUR. Biļetes Rīgā pieejamas pasākuma norises vietā stundu pirms koncerta.

Koncertā Liepājā ieejas maksa – 2.00 EUR. Biļetes pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Koncertu Liepājā rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, atbalsta Rīgas Latviešu biedrība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Sagatavoja
Inese Muižniece
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja