Jauktais koris „Lauma” aicina uz koncertu „Viss ģimenei”

14.05.2015

Jaunuma titlulattēls

Sestdien, 16. maijā, pulksten 15.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Lauma” aicina uz Starptautiskajai ģimenes dienai veltītu koncertu „Viss ģimenei” viesnīcas „Promenade Hotel” Hika zālē. Ieejas maksa – 2 EUR.

Jau vairākus gadus jauktais koris „Lauma” un tā diriģente Mirdza Paipare veido un attīsta sirsnīgu tradīciju, maijā rīkojot Starptautiskajai ģimenes dienai veltītu koncertu. Doma par šāda veida koncertu radusies brīdī, kad nākusi apziņa, ka vairākiem dziedātājiem un arī pašai diriģentei bērni jau izauguši, un viņi var muzicēt, piešķirot jaunas krāsas koncertam. Katru gadu piedalīties tiek uzaicināti dažādi koristiem tuvi cilvēki – ģimenes locekļi, labi draugi un paziņas. Diriģente Mirdza Paipare stāsta, ka jau ilgu gadu garumā ļoti veiksmīga sadarbība izveidojusies ar Āriju Helmuti, kura ir gan kora koncertmeistare, gan arī bijusī diriģentes audzēkne, bet šobrīd arī Mūzikas un mākslas Centra vadītāja.

Koncertprogrammā šo sestdien kora izpildījumā skanēs vairākas Mārtiņa Freimaņa, Laura Reinika un Andra Kristona dziesmas Viļņa Kronberga aranžējumā īpaši jauktajam korim „Lauma”. Solo dziedās Matīss Pavītols un Līga Zvaigzne, savukārt ritmisko piesitienu veidos Edijs Cionelis. Pārdomās dalās diriģente Mirdza Paipare: „Šis koncerts mums atkal ir īpašs. Šajā sezonā esam faktiski visu laiku strādājuši ar Viļņa Kronberga aranžējumiem. Viņš mums ir sagādājis darbu, līdz ar to arī jaunu repertuāru. Vilnis Kronbergs saka, ka mēs viņam esam radošā laboratorija.” Sestdien gaidāmi četri pirmatskaņojumi – trīs Andra Kristona un vienas Laura Reinika dziesmas aranžējumam korim.

Šī gada viesi – Mūzikas un mākslas Centra audzēkņi – koncertā aicinās ieklausīties gan skaņdarbā flautai un klavierēm, ko izpildīs izpildīs Ieva Ošeniece un koncertmeistare Ārija Helmute, gan arī jaunā ģitārista Jāņa Kreijas sniegumā. Savukārt kopā ar kori muzicēs sitamo instrumentu programmas audzēkne Elizabete Dementjeva.

Jauktais koris „Lauma” šogad atzīmē 29. darbības sezonu, un šobrīd tā pamatsastāvā ir ap 30 dziedātāju. Diriģente atzīst, ka, esot kopā ar kori, jūtas kā savā ģimenē. Viņa stāsta: „Es uzskatu, ka jebkurš cilvēks, kurš ir pie manis atnācis, pieņēmis mani un izturējis, un kuram patīk, tie ir izgājuši manu pārbaudījumu un es, savukārt, viņu pārbaudījumus, mēs kļūstam par savējiem. Kolektīvs ir ļoti draudzīgs un labs, zinu, ka tas ir arī mans personīgais atbalsts dažādās dzīves situācijās. Esam kā tuvi draugi.”

Biļetes iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības namā, Liepājas Olimpiskajā centrā, tirdzniecības centrā „Ostmala”, Liepājas teātrī un SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuparadize.lv un pus stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Foto: Irina Tīre

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja