Izvēlēti Līvas ciema svētku “Līvas tirgus” dalībnieki

20.04.2022

Tuvojas vērienīgākais nemateriālās kultūras mantojuma notikums Kurzemē – Līvas ciema svētki, kuru neatņemama sastāvdaļa ir “Līvas tirgus”. Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra izveidota ekspertu komisija apstiprinājusi Latvijas amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, kuri apmeklētājiem piedāvās tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus.

”Līvas tirgus” notiek jau 18. reizi un šogad, pēc 2 gadu pārtraukuma, ir jo īpaši gaidīts gan tirgotāju, gan apmeklētāju vidū. Kā pastāstīja “Līvas tirgus” koordinatore Selēna Vasiļjeva, kopumā saņemti 290 pieteikumi, no kuriem apstiprināti 166. “”Līvas tirgus” ir ļoti iecienīts tirgotāju vidū un arī labi apmeklēts. Katru gadu konkurence ir liela. Šogad vēlamies atbalstīt tieši mūsu pašu – Latvijas amatniekus un tirgotājus, tomēr visus, kuri gribēja piedalīties, nevarējām apstiprināt. Tirdzniecības vietu skaits ir ierobežots, tāpēc īpaši izveidota ekspertu komisija lielas konkurences apstākļos atlasīja šā gada dalībniekus.” Ekspertu komisijā piedalījās: tautastērpu eksperte Lia Ģibiete, māksliniece Mg.art. Agnese Rudzīte, apģērbu dizainere Marika Jansone-Arbidāne, uzņēmējs, “Spīķeris 53” īpašnieks Aigars Laugalis, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava, direktores vietnieks Ilgvars Žilinskis un “Līvas tirgus” koordinatore Selēna Vasiļjeva.

Tirgotāju saraksts apskatāms ŠEIT.

 “Līvas ciema svētki” Liepājā norisināsies  21. maijā no pulksten 10:00 līdz 19:00 un 22. maijā no pulksten 11:00 līdz 15:00. Divu dienu garumā ikviens varēs baudīt bagātu kultūras programmu, vērot amatu prasmju demonstrējumus, nogaršot ēdienus un dzērienus, kā arī iepirkties tirgū. Visas aktivitātes šogad notiks Zvejnieku alejā un tai piegulošā Jūrmalas parka teritorijā, Liepājā.