Liepājas Tautas fotostudija FOTAST atklāj izstādi

12.02.2021

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudija FOTAST atklājusi virtuālo izstādi “Janvāris”, kas apskatāma kultūras centra mājaslapā sadaļā “Galerijas” un centra lapā vietnē facebook.com. Šādas ikmēneša izstādes būs skatāmas visa 2021. gada garumā.

Laikā, kad publiskas izstādes klātienē rīkot nav atļauts un ieceru realizācija jāatliek līdz laikam, kad tas būs iespējams, Tautas fotostudijas FOTAST dalībnieki apkārt notiekošos procesus, sajūtas un noskaņojumu nolēmuši paust virtuālās izstādēs. Pirmajā izstādē ar nosaukumu “Janvāris” piedalās fotogrāfi Vineta Jaunzeme, Iveta Herbsta, Ilona Gabaliņa-Kila, Jeļizaveta Borodina, Ludmila Ratikova, Normunds Kaprano un Valentīns.

Tautas fotostudijas jaunā vadītāja Iveta Herbsta, kura šajā amatā aizvadītā gada nogalē nomainīja Līgu Evaldsoni, ieskicē studijas darbu laikā, kad amatiermākslas kolektīvu nodarbības klātienē ir apturētas: “2020. gads daudziem bija neparasts, pilns ar izaicinājumiem un katrs no mums esošo situāciju mēģina pārvarēt dažādos veidos. Lai arī nevaram satikties klātienē, mūsu darbošanās un radošās izpausmes neapstājas. Fotostudija savu darbību šobrīd ir pilnībā pārnesusi uz virtuālo vidi. Katru nedēļu attālināti rīkojam kopīgas tikšanās, kuru laikā mācāmies un iepazīstam fotogrāfiju no dažādiem aspektiem, kā arī kopīgi strādājam pie jaunu izstāžu izveides. Viens no veidiem kā varam sasniegt savu skatītāju un paust šī laika izjūtas, ir virtuālās izstādes, kuras šogad publicēsim katru mēnesi. Tajās būs atspoguļoti mirkļi, kurus tversim ik mēnesi visa gada garumā. Tapšanas stadijā ir arī izstāde “Liepājas stāsti”, kuru plānojam skatāmu pilsētvidē. Protams, ļoti gaidām pavasari un laiku, kad varēsim atkal viens otru satikt klātienē.”

Liepājas Tautas fotostudija FOTAST darbojas kopš 1958. gada un tajā apvienojušies vairāk nekā 20 dažāda līmeņa foto entuziasti. Studijas mērķis ir piedāvāt izaugsmes iespējas, piedaloties mācībās, plenēros, izstādēs un citos foto pasākumos. Uzzināt vairāk par studiju un iespējām kļūt par tās dalībnieku var ŠEIT.