“Dziedoņa” vīri aicina uz jubilejas koncertu

06.09.2023

Vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” aicina šo sestdien, 9. septembrī, pulksten 14:00, ar koncertu “Dzīves krāsas” skanīgi nosvinēt ansambļa 10 gadu jubileju. Koncerts izskanēs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļa koncertzālē.

Koncertzāli piepildīs Raimonda Paula, Andra Kristona un Valda Aivara komponētās melodijas. “Izpildīsim jau zināmas un klausītāju iemīļotas dziesmas, kuras esam dziedājuši šo 10 gadu laikā, un būs arī daži pirmatskaņojumi, kurus sarakstīju šovasar, gatavojoties ansambļa jubilejai. Lai koncerts taptu krāsaināks, esam aicinājuši mums pievienoties arī akordeonistu ansambli “Akords” no Saldus”, pastāstīja ansambļa vadītājs Valdis Aivars. Ansambļa koncertprogrammas allaž veidotas kā nelieli uzvedumi ar teatrāliem elementiem, kurus papildina V.Aivara stāstījums.

Atskatoties ansambļa tapšanas vēsturē, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava atceras, ka 2013. gadā pēc XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku aizvadīšanas un vīru kora “Dziedonis” 85 gadu jubilejas atzīmēšanas, samazinoties dziedošo vīru skaitam, koris, tā diriģenta Valda Aivara vadībā, turpināja darbību vīru vokālā ansambļa statusā, saglabājot skanīgo “Dziedoņa” nosaukumu. Šo 10 gadu laikā ansamblis sevi apliecinājis valsts mērogā kā veiksmīgu un regulāri koncertējošu kolektīvu, kura repertuārā ir dažādas programmas ar latviešu komponistu dziesmām. Savulaik, vīri piedalījušies arī Latvijas Šlāgeraptaujā un ansambļa dziesmas skan Latvijas Radio 2.

Laipni aicināti! Ieeja jubilejas koncertā ir bez maksas.