Aicinā uz kultūras pasākumiem oktobrī

28.09.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs liepājniekiem un pilsētas viesiem oktobrī piedāvā daudzveidīgus kultūras un mākslas notikumus, kuros sev piemērotu pasākumu atradīs gan bērni, gan pieaugušie.

Līdz 8. oktobrim tirdzniecības centrā “Ostmala” apskatāma septembrī atklātā fotoizstāde “Dzīvē un svētkos”, kas stāsta par Liepājas amatiermākslas kolektīvu pārstāvju ikdienas dzīvi, ceļu uz svētkiem un būšanu XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

4. oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā atklās Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstādi “Čūsku dejas”, kurā būs aplūkojamas Kurzemes krāšņākās jostas, kaspīnes, zeķu paķeles, saimnieciskās – zirgu, maisu un šūpuļu jostas, kā arī mūsdienu interpretācijā radīti darbi interjeram, rituāliem un valkāšanai. Izstāde bez maksas būs skatāma līdz 2. novembrim.

21. oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē izskanēs tradicionālais jaukto koru dziesmu dienas koncerts “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Koncertā kori no dažādiem Latvijas reģioniem izpildīs savas mīļākās latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas ar tautasdziesmu vārdiem. Koncertā gaidāmi īpaši viesi – enerģiskā dziedātāja Katrīna Dimanta un grupa “Zeltrači”. Biļetes cena 3 eiro.

25. oktobrī pulksten 16:00 koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē Bērnu teātris izrādīs Annas Brigaderes lugu “Sprīdītis”, kas mudinās skatītājus aizdomāties par māju un tuvo cilvēku nozīmi. Uzveduma galvenos notikumus paspilgtinās Medzes kultūras nama mūsdienu deju kolektīva ,,Medzīši’’ dejotājas Selēnas Jēkabsones vadībā. Izrādes režisore: Anita Strazdiņa-Vītola. Biļetes cena 7 eiro.

28. oktobrī pulksten 16:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ar dzirkstošu dziesmu popūriju koncertā “Kora kokteilis rudenim” uzstāsies jauktais koris “Lauma” kopā ar saviem muzikālajiem draugiem. Programmā Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Mārtiņa Freimaņa melodijas, kas patiks dažādu paaudžu klausītājiem. Koncerta mākslinieciskā vadītāja: Mirdza Paipare. Biļetes cena 3 eiro.

29. oktobrī pulksten 15:00 kultūrvietā “Pegaza pagalma viesistaba” gaidāma amatierteātra “Projekts” pirmizrāde “Bīstamā Biruta”. Izrāde tapusi pēc Aivas Birbeles lugas “Bruņota un bīstama” motīviem un stāsta par sievieti, kas apņēmusies 90 dienās tikt pie sava Sapņu prinča. Lai iekarotu iecerēto, viņa apgūst un izmanto dažādas vīriešu valdzināšanas prasmes. Režisore: Lelde Kaupuža, scenogrāfija un kostīmi: Agnese Kaupere. Biļetes cena 7 eiro.

Biļetes uz maksas pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Laipni aicināti!