Amatierteātru skates “Gada izrāde 2019” – Janas Egles “Aiziet jūriņā!”

28.09.2020

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” uzvedums “Aiziet jūriņā!” ieguvis amatierteātru skates titulu “Gada izrāde 2019”.  Diplomu par veiksmīgu aktierdarbu saņēma arī Lāsma Novada par Agates lomu un Nora Pakalnišķe par Jūrnieka lomu.

Aizvadītās nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās 11. Starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”, kurā šogad iekļāvās arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” fināls. Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē kopumā tika izvērtētas 43 aizvadītās sezonas amatierteātru izrādes, desmit no tām izvirzot skates finālam. Liepāju finālā pārstāvēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātris “Projekts” ar Janas Egles stāsta “Aiziet jūriņā!” dramatizējumu Karīnas Tatarinovas režijā.

Kā pastāstīja uzveduma režisore K.Tatarinova, strādājot pie darba realizācijas tika veikta detalizēta materiāla avota izpēte, kas ļāvusi stāstam atdzīvoties savdabīgā veidā, ko atzinīgi novērtējuši gan skatītāji, gan žūrija.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātris “Projekts” dibināts 2019. gada janvārī ar mērķi pulcināt aktīvus un radošus cilvēkus, kuri nebaidās no izaicinājumiem, jaunām teātra mākslas realizācijām un ir atvērti jaunu projektu veidošanai. Jaunas interpretācijas, nestandarta formāts un izrādīšanas vietas – tas ir jaunā kolektīva formāts. Amatierteātra “Projekts” pamatu veido bijušā Metalurgu tautas teātra dalībnieki, kā arī iesaistījušies jauni radoši domubiedri.

Pašlaik kolektīvs strādā pie jauniem iestudējumiem, kas pārsteigs skatītājus ar jauniem formātiem un izpausmes veidiem. Amatierteātra “Projekts” moto: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies.” /Rainis/