Aicinām uz tautas deju kolektīvu labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā”

04.02.2019

9. februārī pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks tautas deju labdarības koncerts “Sadancojam Liepājā”, kas jau 11. reizi pulcēs labākos dejotājus no dažādām Latvijas pilsētām.

Koncerta mērķis ir veicināt latviešu tautas dejas – nemateriālā kultūras mantojuma – saglabāšanu un popularizēšanu, kā arī bagātināt Liepājas kultūrvidi, pulcinot A un B grupu tautas deju kolektīvus un ansambļus vienotā koncertā.

Šogad Liepājā sadancos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra TDA “Rucavietis” (vadītājs Justs Celms), TDA “Jandāls” (vadītāja Tamāra Ļisovcova) no Bauskas, DK “Kursa” (vadītāja Inese Buša) no Saldus, TDA “Venta” (vadītāja Zita Serdante) no Kuldīgas, JDK “Zālīte” (vadītāja Zanda Pakere) no Jūrmalas un TDK “Dzīpars” (vadītāja Renāte Linde), JDK “Imanta” (vadītāja Aija Konstante), TDA “Līgo” jauniešu studija (vadītāja Anita Pielēna-Pelēna) no Rīgas.

Koncerta programmā iekļautas dejas, kas ļaus vērot latviešu skatuviskās tautas dejas attīstību vairāku gadu desmitu laikā – sākot ar dejām, kas veidotas vēl iepriekšējā gadsimta izskaņā, beidzot ar pavisam nesen radītām horeogrāfijām – ikvienam skatītājam atklājot ne tikai latviešu tautas dejas raksturīgākās iezīmes, bet arī mūsdienu spilgtākos horeogrāfiju jaundarbus. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad koncerta noslēgumā katrs kolektīvs vienu no dejām izpildīs jauktā sastāvā – viena kolektīva meitas dejos ar otra kolektīva puišiem.

Ieeja koncertā “Sadancojam Liepājā” ir par ziedojumiem, kurus koncerta dalībnieki novirzīs labdarības mērķim – ar sabiedrības līdzdalību sniegt atbalstu Tautas deju ansambļa “Rucavietis” dejotājas 4 gadus jaunajam māsas dēliņam Dāvim, kura attīstību jau kopš četru mēnešu vecuma negatīvi ietekmē epileptiskas lēkmes. Valoda, spēja izteikt savas domas un emocijas ir ierobežota, un attīstās daudz lēnāk kā vienaudžiem. Puisēnam ir atmiņas, kustību un motorikas problēmas. Nupat Dāvis ar ģimeni atgriezies no Krievijas, kur tika veiktas izmaiņas ārstēšanā ar medikamentiem un pielāgota terapija, kas dod cerību uz epilepsijas radīto lēkmju samazinājumu. Koncerta apmeklētāji ar ziedojumiem var palīdzēt Dāvim turpināt ārstēšanos, lai arī viņš, gluži kā citi viņa vienaudži, spētu spert bumbu un braukt ar riteni, kas ir Dāvja mīļākās nodarbes.

📷 Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.