Aicinām uz tautas deju kolektīvu labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā”

27.01.2020

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” un tā vadītājs Justs Patriks Celms aicina šo sestdien, 1. februārī, pulksten 18.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz tautas deju kolektīvu labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā”, kas jau 12. reizi pulcēs labākos dejotājus no dažādām Latvijas pilsētām.

Kā pastāstīja TDA “Rucavietis” vadītājs, koncerta programmā iekļautas dejas, kas ļaus vērot latviešu skatuviskās tautas dejas attīstību vairāku gadu desmitu laikā: “Esam sagatavojuši krāšņu programmu – sākot no dejām, kas veidotas vēl iepriekšējā gadsimta izskaņā, beidzot ar pavisam nesen radītām horeogrāfijām. Vēlamies skatītājiem parādīt ne tikai latviešu tautas dejas raksturīgākās iezīmes, bet arī mūsdienu spilgtākos horeogrāfu jaundarbus. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad koncerta noslēgumā būs kāds īpašs priekšnesums, ko gaida gan skatītāji, gan dejotāji – katrs kolektīvs vienu no dejām izpildīs jauktā sastāvā, proti, viena kolektīva meitas dejos ar cita kolektīva puišiem.”

Koncertā kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra TDA “Rucavietis” (vadītājs Justs Patriks Celms) un VPDK “Rucavietis” (vadītāja Vineta Egliena) sadancos TDA “Līgo” jauniešu studija (vadītāja Anita Pielēna-Pelēna) no Rīgas, TDA “Jandāls” (vadītāja Tamāra Ļisovcova) no Bauskas, TDA “Venta” (vadītāja Zita Serdante) no Kuldīgas, TDA “Gauja” (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa) no Valmieras, TDA “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga) no Rīgas, JDK “Zālīte” (vadītāja Zanda Pakere) no Jūrmalas un JDK “Imanta” (vadītāja Aija Konstante) no Rīgas.

Koncerta mērķis ir veicināt latviešu tautas dejas – nemateriālā kultūras mantojuma – saglabāšanu un popularizēšanu, kā arī bagātināt Liepājas kultūrvidi, pulcinot A, B un D grupu tautas deju kolektīvus un ansambļus vienotā koncertā. Jau piekto gadu koncerts notiek labdarības zīmē, lai ar sabiedrības līdzdalību palīdzētu kādam līdzās esošajam, kam nepieciešams atbalsts. Šogad koncertā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Tautas deju ansambļa “Rucavietis” bijušās dejotājas 7-gadīgajam dēliņam Robertam, kurš jau no dzimšanas sadzīvo ar diagnozi bērnu cerebrālā trieka. Zēns ļoti mīl dzīvi un, tāpat kā visi bērni, sapņo lielus sapņus – skriet vēja ātrumā, vadīt motociklu, pats saviem spēkiem uzkāpt uz riteņa un nobraukt ar to vismaz 100 apļus. Lai spertu soli tuvāk Roberta sapņu realizācijai, ar saziedoto finansējumu plānots segt rehabilitācijas kursa izmaksas rehabilitācijas centrā “Poga”.

Koncertu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, projekta vadītāja Selēna Vasiļjeva, mākslinieciskais vadītājs Justs Patriks Celms.