Aicinām uz Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā

30.01.2019

Gatavojoties tradicionālajam Mīlas dziesmu koncertam “Tev un ugunij”, kas šogad 10. februārī pulksten 15:00 izskanēs koncertzālē “Lielais dzintars” kā veltījums izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim un viņa dzīvesbiedrei, dzejniecei, tulkotājai Ludmilai Azarovai, aicinām apmeklēt Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.

Ekspozīcijā apskatāmi Ojāra Vācieša portreti no foto meistara Ata Ieviņa pirms 10 gadiem tapušās izstādes “Fotostāsti.  Literārā dzīve no 70. gadiem līdz mūsdienām”, kā arī daļa no Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienai veltītās izstādes “Baltā lāča gramšķi”.

O.Vācieša muzeja izglītojošā darba vadītājs Mārtiņš Bērziņš pastāstīja: “Rīgā, Pārdaugavā, Ojāra Vācieša ielā 19 kopš 1992. gada atvērts Ojāra Vācieša muzejs. Un, lai gan tas vienlaikus ir arī Ludmilas Azarovas, dzejnieka sievas, muzejs, viņas klātbūtne ir tikko nomanāma – tā bija apzināta Ludmilas pozīcija –  turēties ēnā. Jo viņa nemīlēja atrasties ne karstā saulē, ne dzejnieka slavas  prožektoru gaismā. “Es jau esmu baltais lācis”, teikusi dzejnieka sieva. Tādēļ uz Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienu 2015. gadā muzejā veidojām šo, viņai veltīto, izstādi “Baltā lāča gramšķi”, kuras daļu šobrīd var iepazīt Liepājā.”

Izstāde apskatāma bez maksas no 1. līdz 9. februārim Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas otrā stāva gaitenī darba dienās no 9 līdz 18, sestdienās no 10 līdz 14.