Aicinām uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” Kurzemes reģiona izrādēm Liepājā

25.02.2020

Jaunuma titlulattēls

Aicinām uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” Kurzemes reģiona izrādēm, kuras centra amatierteātri rādīs 29. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā. Skatītājiem ieeja ir bez maksas.

Skates ietvaros varēs noskatīties trīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātru izrādes.

Uzvedums “Kā rodas izrāde”, kas tapis pēc čehu rakstnieka Karela Čapeka darba motīviem Ināras Kalnarājas režijā, ļaus skatītājiem ielūkoties teātra izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēs Liepājas Tautas teātra dalībnieki, kas iejutīsies dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijās.

Amatierteātris “Projekts” aicina uz pirmizrādi – Janas Egles “Aiziet jūriņā!” Karīnas Tatarinovas režijā. Stāsts ir par kādu dzīvi, kas rit tepat līdzās pastāvošajai kārtībai, pieņēmumiem par “pareizi/nepareizi”, par bailēm, norobežošanos un pretī ir tie, kas skatās tam visam pāri un sniedz palīdzīgu roku.

Savukārt Jauniešu teātra studija rādīs izrādi “Bērniņi”, kas tapusi pēc vācu rakstnieka Dīna R.Kunca darba “Nakts balss” motīviem Jura Ločmeļa režijā. Izrāde ir vēstījums par divu jauniešu draudzību, pašapliecināšanos, ticību, nodevību un vecāku svarīgo lomu bērnu dzīvē. Izrāde ir aktuāla gan jauniešiem, gan ne mazāk svarīga arī pieaugušajiem – vecākiem, kas bieži ir aizņemti un nenojauš, kas patiesībā notiek bērnu dzīvēs.

Reģiona skates dalībniekus vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija trīs teātra mākslas ekspertu sastāvā – teātra zinātniece un kritiķe, žurnāla “Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore Edīte Tišheizere, teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš. Žūrija katram iestudējumam piešķirs punktus no 1 līdz 10 par katru vērtēšanas kritēriju: literārā materiāla izvēles atbilstība; režisora darbs; aktieru darbs; scenogrāfija/vizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Lai izvērtētu amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteiktu labākos, skate notiek divās kārtās – reģionālās skates un fināls. Pēc visu reģiona skatēm pieteikto izrāžu noskatīšanās, 10 veiksmīgākos iestudējumus žūrija izvirzīs “Gada izrāde 2019” finālam, kas tradicionāli notiks Dailes teātrī 18. un 19. aprīlī.

Līdzīgi kā “Spēlmaņu nakts” profesionālajiem teātriem, “Gada izrāde” ir gadskārtējs Latvijas amatierteātru snieguma izvērtēšanas pasākums, kas notiek jau vairāk nekā 25 gadus. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā, kā arī motivēt tos radošai darbībai.

Programma:

12:00 – 13:00  

Karels Čapeks “KĀ RODAS IZRĀDE”

Liepājas Tautas teātris

Režisore Ināra Kalnarāja

Kamerzāle

– – –

14:00 – 15:10  

Jana Egle “AIZIET JŪRIŅĀ!”

Amatierteātris “Projekts”

Režisore Karīna Tatarinova

Lielā zāle

– – –

15:30 – 16:30 

Dīns R. Kuncs “BĒRNIŅI”

Jauniešu teātra studija

Režisors Juris Ločmelis

Kamerzāle