Aicinām uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2018” Kurzemes reģiona izrādēm Liepājā.

18.02.2019

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2018” Kurzemes reģiona izrādēm. Visi interesenti iestudējumus varēs noskatīties bez maksas 22. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā un kultūras namā Wiktorija.

Reģiona skates dalībniekus vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija trīs teātra mākslas ekspertu sastāvā – teātra zinātniece un kritiķe Dita Jonīte, teātra zinātniece Lauma Mellēna–Bartkeviča un teātra zinātniece, kritiķe, žurnāla “Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore Edīte Tišheizere. Liepājā žūrija noskatīsies 3 izrādes, katram iestudējumam piešķirot punktus no 1 līdz 10 par katru vērtēšanas kritēriju: literārā materiāla izvēles atbilstība; režisora darbs; aktieru darbs; scenogrāfija/vizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Programmā:

18:00 – 18:40   Sandija Kalniņa ZIEDI

Liepājas Neatkarīgais teātris / Režisore Daina Kandevica

(Kultūras nams Wiktorija, Graudu iela 36/38)

 

19:00 – 19:40  Ole Lunds Kirkegors GUMIJAS TARZĀNS

Liepājas Jauniešu teātra studija / Režisors Juris Ločmelis

(Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzāle, Rožu laukums 5/6)

 

20:00 – 20:53  Žans Anuijs ORĶESTRIS

Nīcas teātris / Režisore Daina Kandevica

(Kultūras nams Wiktorija, Graudu iela 36/38)

Latvijas amatierteātru iestudējumu skati rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Lai izvērtētu amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteiktu labākos, skate notiks divās kārtās – reģionālās skates un fināls. Kurzemes reģionālā skate norisināsies 22. februārī Liepājā, 23. februārī Ventspilī, 24. februārī Ventspilī un Jelgavā, bet „Gada izrāde 2018“ fināls būs 27.un 28. aprīlī Rīgā, Dailes teātrī. Uz finālu Rīgā tiks virzīti desmit amatierteātri, kurus žūrija atzīs par labākajiem iestudējumiem pēc reģionu skatēs iegūto punktu skaita. Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2018” piedalās amatierteātri no Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales reģioniem, kopskaitā ar 46 izrādēm.