Aicinām uz kultūras pasākumiem martā

02.03.2020

Jaunuma titlulattēls

8.martā pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā ar Sieviešu dienas koncertu “Atgriezies vēl vienu reiz” uzstāsies vīru vokālais ansamblis “Dziedonis” un komponists Valdis Aivars. Šogad sirsnīgajā koncertā “Dziedoņa” vīriem pievienosies arī akordeonistu ansamblis Aleksandra Ļebedeva vadībā. Programmā Raimoda Paula, Ivara Vīgnera, Valda Aivara un citu latviešu komponistu dziesmas, tautas dziesmas un melodijas no kinofilmām “Teātris”, “Ilgais ceļš kāpās”, “Šerbūras lietussargi”. Ieeja ar ielūgumiem.

12.martā pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Bērnu teātra izrāde “Kaķīša dzirnavas”, kas tapusi pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem Vitas Pētersones režijā. Izrāde ir stāsts par dzirnavnieka Kaķīša dzīvi, par sarežģījumiem, kas rodas dzīves ceļā, par attiecībām ar citiem un par labā uzvaru pār ļauno. “Mīloša un visu piedodoša sirds vienmēr ir stiprāka par ļauno. Ir kaut kas augstāks par mākoņiem un putniem – tā izskan šī doma izrādē, un tas ir tas, kas Kaķītim un mums katram palīdz”, vēstījumu raksturo režisore. Biļetes cena 2 eiro.

15.martā pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē pulcēsies Liepājas koru apriņķa kori un Liepājas deju kolektīvi, lai ar skaistām latviešu komponistu melodijām paustu savu mīlestību Liepājai 395. dzimšanas dienā koncertā “Mīlestības jūra”. Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” (diriģenti Ilze Valce un Henrijs Kalniņš), “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “Lauma” (diriģente Mirdza Paipare) un sieviešu koris “Aija” (diriģente Gunta Vite un Antra Berga), kā arī Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģentes Ilze Valce un Olga Blauzde), Cīravas jauktais koris (diriģente Lāsma Jūrmale), Kazdangas jauktais koris (diriģente Baiba Kalniņa), Grobiņas jauktais koris (diriģente Megija Krieviņa), Durbes sieviešu koris “Durbe” (diriģents Renārs Juzups un Agita Čakša), Nīcas sieviešu koris (diriģente Līga Amerika – Ansiņa), Pāvilostas sieviešu koris “Sīga” (diriģente Liene Breča) un Priekules sieviešu koris “Priekule” (diriģente Gunta Vite). Solisti – Elizabete Katrīna Elere, Dita Heidija Hehte, Monta Vernava un Renārs Juzups. Koncerta programmu kuplinās arī dejotāji – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansamblis “Rucavietis” (vadītājs Justs Patriks Celms) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rucavietis” (vadītāja Vineta Egliena), Liepājas Universitātes jauniešu deju kolektīvs “Banga” (vadītāja Kristīne Kārkliņa) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bandzenieki” (vadītāja Kristīne Kārkliņa). Ieeja Liepājas 395. dzimšanas dienas koncertā ir bez maksas!

29.martā pulksten 14.00 LIIA Liepājas biznesa inkubatora telpās uz otro tikšanos paneļdiskusiju ciklā “Fokusā Fotogrāfija” aicina Tautas fotostudija “Fotast”. Diskusiju vadīs fotomāksliniece Mētra Štelmahere. Paneļdiskusiju cikla mērķis ir piedāvāt izaugsmes iespējas fotogrāfiem amatieriem mācoties no labākajiem nozares speciālistiem, pētot un analizējot fotogrāfijas vēsturisko vērtību sinerģiju mūsdienās, kompozīciju, fotografēšanas paņēmienus un cilvēka psiholoģiju attēla veidošanā un uztverē. “Vēlamies celt fotogrāfijas kā vizuālās mākslas nozares sastāvdaļu arvien augstākā līmenī, dodot iespēju satikties nozares pārstāvjiem, diskutēt par aktuālām tēmām, rosināt domāt un meklēt jaunus risinājums”, pastāstīja diskusiju cikla idejas autore, Tautas fotostudijas “Fotast” vadītāja Līga Evaldsone. Ieeja pasākumā brīva.

31.martā pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē būs skatāma Bērnu teātra izrāde “Zelta atslēdziņa”, kas tapusi pēc krievu rakstnieka Alekseja Tolstoja lugas “Buratino piedzīvojumi” Vitas Pētersones režijā. Izrādes galvenais varonis – koka cilvēciņš Buratino – iepazīst cilvēku pasauli, mācās atpazīt labo un ļauno, draudzību un nodevību, sapņot un piepildīt savus sapņus. Mūziku izrādei komponējis Ilgvars Žilinskis, scenogrāfiju veidojusi Agate Ķiģele-Ābele, bet izrādes varoņu krāšņos kostīmus veidojušas Silvija Ķirse, Vineta Bitlerjus un Dace Lanka. Biļetes cena 2 eiro.

Biļetes uz maksas pasākumiem var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.