Aicina uz diskusiju ar fotogrāfu Jāni Deinatu

28.02.2020

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudija “Fotast” uzsāk atklāto paneļdiskusiju ciklu par kvalitatīvas vizuālās komunikācijas nozīmi publiskajā telpā “Fokusā – Fotogrāfija”. Pirmā diskusija notiks jau šo svētdien, 1. martā, no pulksten 14.00 līdz 17.00 LIAA Liepājas Biznesa inkubatora telpās, Dārza ielā 4/8. Diskusiju vadīs profesionāls fotogrāfs Jānis Deinats.

Paneļdiskusiju cikla mērķis ir piedāvāt izaugsmes iespējas fotogrāfiem-amatieriem mācoties no labākajiem nozares speciālistiem, pētot un analizējot fotogrāfijas vēsturisko vērtību sinerģiju mūsdienās, kompozīciju, fotografēšanas paņēmienus un cilvēka psiholoģiju attēla veidošanā un uztverē.

Fotogrāfs Jānis Deinats, kurš būs pirmais diskusiju cikla viesis, daudzu gadu laikā veidojis Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas redzamāko un nozīmīgāko cilvēku portretus. Kopš 1997. gada Jānis Deinats ir arī Dailes teātra fotogrāfs un aizrautīgs savu personīgo fotomākslas projektu realizētājs. Zīmīgi, ka Jānis Deinats sākotnēji ieguvis aktiera izglītību J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra nodaļā.

Mākslas zinātnieks Vilnis Vējš par Jāni Deinatu teicis: „Jānis Deinats ir apbrīnojami daudzpusīgs un darbīgs fotogrāfs. Iespējams, tieši personības artistiskums un komunikācijas spējas ir vismaz daļēja viņa panākumu atslēga. Un vēl, protams, viņa veiksmes pamats ir iejūtīgs skatiens, kas saskata neparasto tur, kur ne visi spēj.”

Jāņa Deinata nozīmīgākās personālizstādes: “Cilvēki muzejā” (2003., Valsts mākslas muzejs), “Paliek II” (2009., Rīgas Mākslas telpa), “Ainas/XI” (2014., Latvijas Fotogrāfijas muzejs), “Pasaules mala” (2015., Dailes teātris un 2016., Nacionālais laikmetīgās mākslas centrs Minskā, Baltkrievijā).

Paneļdiskusiju cikla pavasara sesijā kopumā ieplānotas 3 tikšanās ar profesionāliem un mākslinieciski spēcīgiem fotogrāfiem – Jāni Deinatu (1. martā), Mētru Štelmaheri (29. martā) un Aigaru Hibneri (26. aprīlī). Otrais diskusiju cikls tiek plānots rudenī. Paneļdiskusiju ciklu “Fokusā – Fotogrāfija” ikviens interesents var apmeklēt bez maksas.