Aicinām piedalīties “Līvas ciema svētku” konkursā “MeistaroJums”

08.05.2020

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina interesentus, kuru vaļasprieks ir rokdarbi, kulinārija vai amatniecība, līdz 17. maijam pieteikties dalībai “Līvas ciema svētku” konkursā “MeistaroJums”, kas norisināsies sociālajā tīklā Facebook, “Līvas ciema svētki” lapā.

Šogad vīrusa “Covid-19” izraisītās ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ, Liepājā atcelts lielākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē – “Līvas ciema svētki”, tāpēc izpaliks arī svētku apmeklētāju iecienītās aktivitātes – amatnieku meistardarbnīcas, “Līvas tirgus”, tikšanās ar meistariem un citas. Lai arī apstākļi ieviesuši negaidītas korekcijas, svētku rīkotāji mudina ikvienu atklāt savus talantus, jo nav atcelta darīšana un radīšana, lai uzturētu saikni starp tradīciju un inovācijām, prasmēm un eksperimentiem, paaudzēm, meistariem un meistarotājiem. Tieši ar tādu mērķi šogad radīts “Līvas ciema svētku” virtuālais konkurss “MeistaroJums”.

Kā pastāstīja projekta vadītāja Signe Blumberga, rīkotāju mērķis ir veicināt cilvēku radošumu arī šajā neparastajā laikā, veidojot interesantus un kvalitatīvi darinātus izstrādājumus; apliecināt roku darba dzīvotspēju saskaņā ar šodienas kultūras izpratnes mainīgajām vērtībām; popularizēt cilvēku radīto plašākai sabiedrībai un iedvesmot arī citus radoši izpausties, iepazīstoties ar dažādām rokdarbu un amatniecības tehnikām, kā arī izteikt savas simpātijas balsojot par sev tīkamāko darbu.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido 1 līdz 2 minūšu garu video sižetu, kurā atspoguļots meistarojums un tā tapšanas gaita, šādā veidā apliecinot, ka gala rezultāts ir paša autora darināts. Video materiālu kopā ar īsu anotāciju un kontaktinformāciju jānosūta elektroniski līdz 2020. gada 17. maijam uz e-pasta adresi liepajaskc@gmail.com. Iesūtītos darbus rīkotāji ievietos “Līvas ciema svētki” lapā sociālajā tīklā Facebook, kur no 18. līdz 23. maijam pulksten 24.00 notiks skatītāju balsojums. Jāpiebilst, ka katrs autors konkursā var pieteikt tikai vienu darbu.

Par konkursa uzvarētāju kļūs meistarotājs, kurš pie sava darba būs saņēmis visvairāk “patīk” atzīmes. Rezultāti tiks paziņoti 2020. gada 24. maijā Facebook “Līvas ciema svētki” lapā. Uzvarētājs saņems mākslinieka Andra Dzērves īpaši izgatavotu “MeistaroJums” balvu.

Vairāk informācijas var uzzināt konkursa nolikumā, kas atrodams Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Nolikumi un pieteikumi”. Ja izlasot konkursa nolikumu, rodas kādas neskaidrības vai jautājumi, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Signi Blumbergu, nosūtot vēstuli uz e-pastu signe.blumberga@liepaja.lv.

Laipni aicināti neturēt sveci zem pūra, radoši izpausties un iedvesmot arī citus!