Aicinām korus no visas Latvijas pieteikties dalībai 5. jaukto koru dziesmu dienā “Visiem viena-katram sava-tautasdziesma”

03.07.2020

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un diriģente Ilze Āboliņa aicina korus no visas Latvijas līdz 25. septembrim pieteikt dalību 5. jaukto koru dziesmu dienā “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Dziesmu diena šogad norisināsies 17. oktobrī.

Latviešu kultūrā gan pagātnē, gan mūsdienās tautasdziesmām ir īpaša loma – tās ir tautas spēka dziesmas – latviešu tautas bagātība. Jaukto koru dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un Deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm.

Dziesmu dienas pirmajā pusē svētku dalībniekiem ieplānotas sportiskas aktivitātes – orientēšanās pilsētā. Dalībnieki aicināti veidot radoši noformētu komandu un atbalstītāju pulku, kuru aktivitāte un radošums arī tiks novērtēts. Pēcpusdienā notiks koru mēģinājumi, bet pulksten 17.00 svētku dalībnieki un skatītāji pulcēsies dziesmu dienas koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertā katrs koris izpildīs trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu apdares, no kurām viena dziesma var būt arī kāda komponista oriģināldziesma ar tautasdziesmas vārdiem, bet noslēgumā svētku dalībnieki vienosies kopkorī, lai dziedātu latviešu tautasdziesmu Jāņa Cimzes apdarē “Krauklīt’s sēž ozolā”, latviešu tautasdziesmu ar Selgas Mences mūziku “Neba maize pate nāca” un latviešu tautasdziesmu Adreja Jurjāna apdarē “Pūt, Vējiņi!”. Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Āboliņa aicina korus pieteikt un Dziesmu dienā izdziedāt savas mīļākās tautasdziesmas, apliecinot vārda spēku, enerģiju un vitalitāti.

Ar Jaukto koru dziesmu dienas nolikumu var iepazīties ŠEIT. Turpat atrodama arī pieteikuma anketa, kas jāaizpilda līdz 25. septembrim. Ja izlasot nolikumu rodas kādas neskaidrības, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Signi Blumbergu pa tālruni 63481253 vai elektroniski signe.blumberga@liepaja.lv.