Aicina uz koru draudzības koncertu „Tik un tā!”

22.11.2012

Jaunuma titlulattēls 

Sestdien, 24. novembrī, pulksten 14.00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz koru draudzības koncertu „Tik un tā!” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa”, diriģente Ilze Āboliņa un kora draugi  – jauktie kori „Jolanta” (Rīga) un „Dzīle” (Bauska). Vismaz reizi gadā – Liepājā vai Rīgā – kopīgi organizētā draudzības koncertā klausītājus priecē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris „Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa, koncertmeistare Santa Jašina) un Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas kluba jauktais koris „Jolanta” (diriģents Jānis Āboliņš, kormeistare Baiba Ozoliņa, koncertmeistare Ina Fedorovska).

„Draudzība ar Rīgas kori „Jolanta” mums ilgst jau gandrīz 10 gadus. Tā aizsākās vēl tad, kad kori vadīja diriģents Arnolds Skride (nu jau viņsaulē) un turpinās arī tagad, kad par kora diriģentu kļuvis Jānis Āboliņš,” stāsta jauktā kora „Kursa” diriģente Ilze Āboliņa, piebilstot, ka šajā koncertā viņiem pievienosies arī Bauskas kultūras centra jauktais koris „Dzīle” (diriģents Jānis Āboliņš, kormeistare Marina Lazdiņa), ar kuru „Kursa” iepazinās un „sadziedājās” pirms diviem gadiem kādā koncertā Rīgā.

Sestdien, 24. novembrī,  pulksten 14.00 koru draudzības koncertā „Tik un tā!” skanēs tikai latviešu komponistu –  Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka un Agra Engelmaņa  dziesmas.

„Jauktā kora „Dzīle”  izpildījumā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt burvīgo Imanta Ramiņa dziesmu ,,Pūt vējiņi” un Pētera Plakida – ,,Ar dziesmu dzīvībā”. Savukārt kopkoris izpildīs, manuprāt, skaistākās dziesmas no 2013. gada dziesmu svētku repertuāra,” ieskicējot koncertprogrammu, saka Ilze Āboliņa, aicinot ikkatru sestdienas pēcpusdienā uz koru koncertu.

Uzziņai:
1884. gadā pēc Neredzīgo institūta direktora Oskara Notnāgela ierosmes izveido neredzīgo cilvēku kamerkori, kurā sākotnēji ir 12 dalībnieki. Šis ir vecākais koris Rīgā. Tolaik koris dzied, galvenokārt, vācu valodā. Koris darbojas nepārtraukti gan Krievijas impērijas, gan Latvijas I Republikas, gan vācu un padomju okupācijas laikā, kā arī turpina savu darbību atjaunotajā Latvijas valstī. 1969. gadā, pēc kora dalībnieka P.Jaunzema ierosinājuma, korim piešķirts nosaukums „Jolanta” (nosaukums izvēlēts gūstot ietekmi no P.Čaikovska tāda paša nosaukuma operas, kura galvenā varone ir neredzīga meitene). 20. gs. 60. – 90. gados, koris sniedz vieskoncertus visā bijušajā PSRS teritorijā. Koris piedalījies vairākos Dziesmu svētkos. Kora repertuārā gan latviešu un ārzemju klasika, gan mūsdienu komponistu dziesmas.

Koris „Kursa” dibināts 1953. gadā un ir viens no senākajiem Liepājas koriem. Kolektīvs šādā sastāvā dzied jau daudzus gadus, piedalās koncertos, ir bijis visu Vispārējo latviešu dziesmu svētku dalībnieks. Labprāt draudzējas ar citiem Latvijas koriem. Kolektīvam ir ļoti aktīva tā saviesīgā dzīve – visiem kļuvušas mīļas kora dalībnieku dzimšanas dienu svinēšanas, Ziemassvētku pasākumi un citas korī iedibinātās tradīcijas. Ar plašu koncertu Liepājas Latviešu biedrības namā 2003. gada 24. maijā koris atzīmēja savas darbības 50. gadu jubileju.

Informāciju sagatavoja:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja