Kormūzikas koncerts “Lauma tauru skaņās”

24.04.2018

Sestdien, 2018. gada 28. aprīlī plkst. 15:00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Lauma”, diriģente Mirdza Paipare un domubiedri mūzikā aicina uz svētku koncertu “Lauma tauru skaņās”.

Diriģente Mirdza Paipare, jauktā kora “Lauma” dziedātāji un kormeistare Madara Sprukste ielūdz uz sirsnīgu kormūzikas koncertu, kurā piedalīsies arī ilggadēji kora draugi un domubiedri mūzikā. Šoreiz koncertu bagātinās pūtēju orķestris “Kazdanga” diriģenta Gunta Simanoviča vadībā, Ārijas Helmutes Mūzikas klases audzēkņi, pianistes Santa Jašina un Agnese Treimane, kā arī koncertmeistare Ārija Helmute.

Pirmo reizi koris sadziedāsies ar pūtēju orķestri “Kazdanga”, kopā izpildot Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un Ērika Ķiģeļa dziesmas. Korim ilgu gadu garumā izveidojusies patīkama radošā sadarbība ar Ārijas Helmutes Mūzikas klasi. Ar audzēkņiem sagatavots interesants pirmatskaņojums no grupas ”Queen” repertuāra. Savukārt īpašu solo priekšnesumu būs sagatavojusi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Monta Vernava, izpildot skaņdarbu ar nosaukumu “Tauriņu samtainā smarža” (mūzika – I.Kalniņš, vārdi – M.Līcīte).

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Lauma” dibināts 1986. gadā kā viens no a/s “Lauma” radošajiem kolektīviem. Kopš 1990. gada koris piedalījies visos Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētkos, kā arī guvis atzinību republikas un starptautiska mēroga konkursos. Savos 32 pastāvēšanas gados koris koncertējis ne vien Latvijā, bet arī Itālijā, Šveicē, Zviedrijā un vairākkārtīgi arī Vācijā. Kora diriģente Mirdza Paipare stāsta, ka “šis ir mīlestības darbs, un dziedātājiem koris ir kā terapija dzīves ikdienai – mēs esam tuvi draugi kā ģimene.”

Koncerts notiks Liepājas Universitātes Aktu zālē, ieeja koncertā bez maksas.