Aicina uz koncertu „Uz manu rudeni – es lūdzu tevi – atnāc, ja vari”

11.11.2013

Jaunuma titlulattēls Jaunuma titlulattēls

Trešdien, 13. novembrī, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks koncerts „Uz manu rudeni – es lūdzu tevi – atnāc, ja vari”, kurā ar skaistākajām koru dziesmām klātesošos rudenī un valsts svētkos sveiks Liepājas kori, bet daiļliteratūras meistara Ojāra Vācieša, kuram 13. novembrī būtu 80. dzimšanas diena, dzeju runās Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs. Ieejas maksa koncertā 1 Ls (1,42 EUR).

Teju katru novembri Liepājas kori satiekas kopīgā koncertā, lai ar skaistākajām latviešu komponistu koru dziesmām klātesošos sveiktu rudenī un valsts svētkos. Šoreiz sveicienā skanēs arī Ojāra Vācieša dzeja, jo tieši šogad, 13. novembrī aprit astoņdesmitā gadskārta kopš laika, kad Ziemļvidzemē, Trapenes pagasta „Dumpjos” piedzima izcilais latviešu Dzejnieks.

Ojāram Vācietim bija arī laba balss, skolas korī viņš dziedājis solo, bet studiju gados un arī vēlāk Ojārs ar dzīvesbiedri Ludmilu Azarovu dziedāja bieži. Viņu repertuārā bija gan tautasdziesmas un šlāgeri, gan padomju dziesmas, leģionāru meldijas un romances. Mūzika skan arī viņa dzejā – gan caur nosaukumiem, gan ritmu. Tajā ir dziļums un tiešums. Kā savulaik teicis cits dižs dzejnieks un Ojāra Vācieša laikabiedrs Imants Ziedonis: „Ojārs Vācietis bija mūsu sirdsapziņa.”

Atzīmējot diženā dzejnieka Ojāra Vācieša 80. jubileju, koru koncertā „Uz manu rudeni – es lūdzu tevi  – atnāc, ja vari” daiļliteratūras meistara dzeju runās Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs, bet Liepājas kori aicinās klausītājus paceļot laikā un telpā, ļaujoties gan latviešu tautasdziesmām Andra Kontauta, Kārļa Rutentāla, Ērika Ešenvalda un Emīļa Melngaiļa apdarē, gan Kārļa Lāča, Leona Amoliņa, Ērika Ešenvalda, Selgas Mences, Uģa Prauliņa un Mārtiņa Freimaņa dziesmām, gan arī aizvadītajos XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos izskanējušajai klasikai – Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula kora dziesmām.

13. novembrī pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz satikšanos mūzikā un dzejā – koncertā „Uz manu rudeni – es lūdzu tevi – atnāc, ja vari” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori „INTIS” (diriģente Ilze Valce, kormeistare Mārīte Lazdāne), „Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), „Lauma” (diriģente Mirdza Paipare), „Laiks” (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe) un „Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš), sieviešu koris „Aija” (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga), vīru ansamblis „Dziedonis” (vadītājs Valdis Aivars) un Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss” (diriģente Ilze Valce, kormeistare Olga Blauzde), solisti  – Sondra Krauze, Līga Zvaigzne, Sintija Pīrāga un Laura Bluķe, koncertmeistari – Santa Jašina, Ārija Helmūte, Renāte Sviriņa, Līga Elere un Lotars Džeriņš. Koru skanējumu ar Ojāra Vācieša literārajiem sirdspukstiem bagātinās Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs, bet koncertu vadīs Metalurgu Tautas teātra aktrise Iveta Ļesina.

Ieejas maksa koncertā 1.00 Ls. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c „Ostmala” un Liepājas teātra kasēs, „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7041, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā.

 Uzziņai:
Ojārs Vācietis
(1933. – 1983.) bija pazīstams latviešu dzejnieks, vairāku dzejas krājumu autors. Strādājis vairākos laikrakstos un žurnālos, kā arī bijis Rīgas kinostudijas redaktors.

Aktieris un režisors Juris Bartkevičs dzimis 1950. gada 24. augustā Talsos.
Mācījies Talsu vidusskolā, tad Liepājas Pedagoģiskajā institūta (tagad Liepājas Universitāte) Latviešu valodas un literatūras fakultātē, kuru beidzis 1972. gadā.
Mācību laikā iestājies Liepājas teātra I studijā, kuru beidzis 1971. gadā.
Kopš 1970. gada – Liepājas teātra aktieris. Bijis Liepājas teātra IV studijas aktiermeistarības pedagogs (1990-1993) un V studijas skatuves runas un aktiermeistarības pedagogs (1995-1998).
No 1996. gada – Liepājas teātra mākslinieciskais vadītājs, no 1997. gada – direktors. 2004. gadā no Liepājas pārcēlies uz Rīgu. No 2004. gada strādā Dailes teātrī.

Apbalvojumi:
Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas (LPSR) Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukums (1987).
Latvijas Ļeņina Komunistiskās Jaunatnes Savienības (LĻKJS) prēmija (1985).
1999. gadā par Paula lomu T.Dorsta lugā „Paula kungs” un Marka lomu J.Rezā lugā „ART” apbalvots kā sezonas labākais aktieris.
1996. gadā „Spēlmaņu nakts” balva par debiju režijā (F.Molnāra „Lilioms”).

Informāciju sagatavojusi:
Anda Birkenberga
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja