Aicina uz komponista Agra Engelmaņa 80. jubilejai veltītu koncertu

21.04.2016

Jaunuma titlulattēls

Otrdien, 26. aprīlī, pulksten 19.00 aicina uz komponista Agra Engelmaņa 80. jubilejai veltītu koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, kurā skanēs komponista spilgtākie instrumentālās kamermūzikas un simfoniskās mūzikas skaņdarbi, kā arī kormūzika Liepājas profesionālo mūziķu, Liepājas koru un solistu izpildījumā. Ieejas maksa: 2 EUR.

Komponists Agris Engelmanis, kurš šā gada 26. aprīlī būtu atzīmējis savu 80. dzimšanas dienu, savulaik daudz darījis Liepājas pilsētas kultūras dzīves veidošanā: bijis Liepājas Kultūras fonda priekšsēdētājs (1995–1997), Latvijas Mūzikas biedrības Lejaskurzemes novada valdes priekšsēdētājs, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas direktors, strādājis dažādu konkursu žūrijās un pašvaldības kultūras komisijās. Komponista kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos. No 1977. gada Agris Engelmanis bija Latvijas Komponistu savienības biedrs, kā arī bijis Komponistu savienības valdes loceklis.

Agra Engelmaņa radošā daiļrade ir pārstāvēta ļoti daudzos žanros: 17 simfoniskie darbi, 10 vokāli instrumentālie darbi, 19 kamermūzikas skaņdarbi, ap 200 dziesmu un tautasdziesmu apdaru koriem un mūzika vairāk kā 20 teātra izrādēm. Komponists bija vispusīga personība, viņš radoši izpaudies ne tikai mūzikā – rakstījis filozofiska satura dzeju, kā arī aizrāvies ar mākslas fotografēšanu.

Lai godinātu komponistu Agri Engelmani un akcentētu viņa daudzveidīgo daiļradi, koncertā Liepājas Latviešu biedrības namā viņa radītajā mūzikā satiksies Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi, diriģents Reinis Lapa, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas skolotāja, pianiste un koncertmeistare Līna Andrejeva, diriģente Gunta Vite, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “Laiks” (diriģente Ilze Balode), “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), Nīcas vīru koris (diriģenti Jēkabs Ozoliņš un Aldis Jurga), kā arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas jauktais koris “Mare” (diriģents Andris Kontauts). Agra Engelmaņa dzeju lasīs Ilga Martinsone. Koncertprogrammu vadīs muzikoloģe Ligita Ašme.

Koncerta norises dienā Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā būs skatāma arī fotomākslinieces Irinas Tīres komponistam Agrim Engelmanim veltītā foto ekspresizstāde.

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un interneta mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Biļetes ar atlaidi iespējams iegādāties tikai SIA “Biļešu paradīze” kasēs, uzrādot atlaidi apstiprinošu dokumentu.

Koncerts notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Irina Tīre

Informāciju sagatavojusi:
Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja