Aicina piedalīties jaukto koru dziesmu dienā Liepājā

05.09.2018

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Kursa” un tā diriģente Ilze Āboliņa jau trešo reizi aicina korus no visas Latvijas uz jaukto koru dziesmu dienu “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”, kas norisināsies šā gada 20. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā.

20. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā pulcēsies jauktie kori no visas Latvijas, dienas gaitā piedaloties radoši intelektuālās aktivitātēs un vakara pusē, pulksten 17.00 vienojoties kopīgā latviešu tautasdziesmu koncertā. Jaukto koru dziesmu dienas mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm.

Latviešu kultūrā gan pagātnē, gan mūsdienās īpašu lomu ieņem tautasdziesmas. Sauktas arī par spēka dziesmām, mūsu senči tās dziedāja, darot darbus, svinot svētkus, baltā un nebaltā brīdī. Tautasdziesmas dzīvas, spēka pilnas un ikvienam tuvas padarām mēs paši, skandinot ikdienā un ceļot godā svētku reizēs. Jaukto koru dziesmu dienā ikviens koris aicināts izdziedāt sev tuvas un nozīmīgas tautasdziesmas.

Kolektīvs, kas vēlas kļūt par svētku dalībnieku, aizpilda pieteikuma anketu un līdz 2018. gada 1. oktobrim nosūta to uz e-pasta adresi anete.strazda@liepaja.lv. Ar pasākuma nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Nolikumi”. Papildus informācija, zvanot pa tālruņiem: 63423505; 20254202. Jaunumiem aicinām sekot līdzi arī sociālo tīklu profilā #liepajaskc.