Aicina pedagogus pieteikties profesionālās pilnveides semināram “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”

07.03.2016

SSM_publicitātes_foto (1)Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs līdz šā gada 18. martam aicina pieteikties profesionālās pilnveides semināram “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”, kas notiks 2. aprīlī nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākuma “Satiec savu meistaru!” ietvaros Liepājā. Semināra mērķauditorija ir Liepājas pilsētas un tuvējo novadu vispārizglītojošo izglītības iestāžu mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas pedagogi.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un tautas lietišķās mākslas studiju “Kursa”, “Liepava” un “Zītars” meistari jau piekto gadu piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumā “Satiec savu meistaru!”. Šogad Latvijā tas norisināsies 1. un 2. aprīlī Eiropas projekta “Eiropas amatu prasmju dienas” ietvaros, un tā mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Turpinot veiksmīgi uzsākto radošo procesu un produktīvo sadarbību, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs šā gada 2. aprīlī rīko profesionālās pilnveides semināru “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”. Lietišķās mākslas centrā “Dārza iela” būs iespēja piedalīties meistardarbnīcās “Tunēziskā tamborēšana”, “Pērļotavas darbnīca”, “Dzijas krāsošana ar augu krāsām”, “Etnogrāfisko zīmju veidošana” un “Dzintara rotu gatavošana”, ko vadīs lietišķo mākslas studiju “Kursa”, “Liepava” un “Zītars” meistari. Savukārt folkloras centrā “Namīns” notiks Kurzemes tautastērpu centra vadītājas un ekspertes Lias Monas Ģibietes vadītā lekcija “Etnogrāfisko elementu izmantošana ikdienā”. Dienas noslēgumā semināra dalībnieki aicināti piedalīties neformālā pasākumā “Meistaru vakarēšana”, kurā dziedās, dejos un ar stāstiem priecēs folkloras kopa “Vēlava” un nama saimnieces, Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas” Ināras Kalnarājas vadībā, un vienkopus pulcēsies arī Liepājas lietišķās mākslas centra “Dārza iela” meistari.

Dalībnieki aicināti pieteikties līdz šā gada 18. martam, elektroniski nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu projekta koordinatorei Lienei Šnipkei uz e-pastu: liene.snipke@dome.liepaja.lv. Pieteikuma anketa atrodama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Nolikumi” šeit. Aicinām pieteikties laicīgi, jo vietu skaits seminārā ir ierobežots.

Informāciju sagatavojusi:

Inese Sērdiene
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja