Aicina korus uz Dziesmu dienu

18.08.2023

Lai popularizētu latviešu tautasdziesmas un nodrošinātu šovasar aizvadīto Dziesmu svētku tradīcijas turpināšanu, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina korus no visas Latvijas pieteikties dalībai Jaukto koru dziesmu dienā “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”, kas norisināsies 21. oktobrī Liepājā.

Dziesmu dienas ietvaros plānota sadziedāšanās koncertā, kurā kori izpildīs pašu izvēlētas, dziedātāju iemīļotas tautasdziesmas, jaunu prasmju apgūšana mūziķes Katrīnas Dimantas un “Zeltraču” vadībā, sadarbības kontaktu dibināšana, pieredzes apmaiņa un sportiski-radošas sacensības.

Kā pastāstīja projektu vadītāja Liene Šnipke, svētku dalībniekiem diena iesāksies ar fizisku izkustēšanos: ”Pirms koristi dosies uz mēģinājumiem iesildīt balsis vakara koncertam, aicināsim visus aktīvi izkustēties, spēlējot iecienīto latviešu spēli “Tautas bumba”. Komandas sacentīsies ne tikai veiklībā, bet arī radošumā – žūrija vērtēs gan komandas vizuālo noformējumu, gan līdzjutēju aktivitāti un atraktivitāti.”

Pēc sacensībām kori dosies uz mēģinājumiem, bet pulksten 17:00  svētku dalībnieki un skatītāji pulcēsies koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Kā atklāja Dziesmu dienas idejas autore, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Kursa” diriģente Ilze Āboliņa, šoreiz koncerts būs īpašs, jo reizē ar Dziesmu svētku tradīcijas simtpiecdesmitgadi, koris “Kursa” svin savas pastāvēšanas 70. jubileju.

“Tautasdziesmas ir mūsu spēka dziesmas. Tās ir mums visiem zināmas, paaudzēs mantotas un katram ir arī kāda īpaša – sava, sirdij tuvākā, visspēcinošākā dziesma. Koncertā kori izpildīs savas izvēlētās dziesmas un noslēgumā vienosimies kopkorī ar skatītājiem, lai dziedātu “Krauklīt’s sēž ozolā” un “Pūt, vējiņi”, bez kuras nav iedomājams neviens latviešu sadziedāšanās notikums“, koncerta programmu ieskicē I.Āboliņa.

Ar Jaukto koru dziesmu dienas nolikumu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Nolikumi un pieteikumi”. Turpat atrodama arī elektroniskā pieteikuma anketa, kura jāaizpilda un līdz 29. septembrim. Ja izlasot nolikumu rodas kādas neskaidrības, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Lieni Šnipki rakstot liene.snipke@liepaja.lv vai zvanot pa tālruni 63481253.