Aicina korus pieteikties dalībai Dziesmu dienā

05.09.2022

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, jauktais koris “Kursa” un tā diriģente Ilze Āboliņa aicina korus no visas Latvijas līdz 23. septembrim pieteikt dalību Jaukto koru dziesmu dienā “Visiem viena – katram sava – tautasdziesma”. Dziesmu diena norisināsies šā gada 15. oktobrī Liepājā.

Jaukto koru dziesmu diena norisināsies jau 5. reizi un tās mērķis ir popularizēt latviešu tautasdziesmas, kopt un uzturēt kora dziedāšanas tradīciju kā latviskās kultūras mantojumu, nodrošinot Dziesmu un deju svētku tradīcijas procesa nepārtrauktību, kā arī veicināt Latvijas pilsētu un novadu jaukto koru kolektīvu savstarpēju sadarbību caur muzikālām, radošām un fiziskām aktivitātēm.

Kā pastāstīja projekta vadītāja Liene Šnipke, svētku dalībniekiem diena iesāksies ar sportiskām aktivitātēm: ”Jau tradicionāli, pirms sadziedāšanās un koncerta, aicināsim koru komandas aktīvi izkustēties un šoreiz tā būs orientēšanās pilsētā, kuras laikā vērtēsim ne tikai komandu veikumu, bet arī atbalstītāju aktivitāti, atraktivitāti un vizuālo noformējumu. Pēcpusdienā notiks koru mēģinājumi, bet pulksten 17:00 svētku dalībnieki un skatītāji pulcēsies koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.”

“Tautasdziesmas dzīvas, spēka pilnas un ikvienam tuvas tās padarām mēs paši, skandinot ikdienā, ceļot godā svētku reizēs un visos svarīgākajos dzīves notikumos. Visiem viena un katram sava, “ koncerta ideju raksturo mākslinieciskā vadītāja Ilze Āboliņa un aicina Dziesmu dienā izdziedāt savas mīļākās tautasdziesmas, ”koncertā katrs koris izpildīs trīs dziesmas – latviešu tautasdziesmu apdares, no kurām viena dziesma var būt arī kāda komponista oriģināldziesma ar tautasdziesmas vārdiem, bet noslēgumā svētku dalībnieki vienosies kopkorī.”

Ar Jaukto koru dziesmu dienas nolikumu var iepazīties Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā sadaļā “Nolikumi un pieteikumi”. Turpat atrodama arī pieteikuma anketa, kura jāaizpilda un līdz 23. septembrim jānosūta uz e-pastu liene.snipke@liepaja.lv. Ja izlasot nolikumu rodas kādas neskaidrības, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Lieni Šnipki elektroniski vai zvanot pa tālruni 63481253.