Aicina pieteikties bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursam “Pērļu lietus”.

11.01.2023

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina jaunos dziedātājus no visas Latvijas pieteikties bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkursam “Pērļu lietus”, kas norisināsies 25. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā. Pieteikties var līdz 6. februārim vai līdz brīdim, kad būs sasniegts konkursa nolikumā paredzētais dalībnieku skaits.

Konkurss šogad norisināsies jau desmito reizi un tā mērķis ir nodrošināt jauno solistu un vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību. “Vēlamies atbalstīt talantīgus bērnus un jauniešus, kuri grib apliecināt savas mākslinieciskās spējas, veicināt viņu muzikālo un radošo pašizpausmi, pilnveidot skatuvisko pieredzi, kā arī veicināt kvalitatīvu vokālo un māksliniecisko attīstību, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu,” informē konkursa rīkotājs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, un kā viens no XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku koordinatoriem (Liepājas kolektīvu pārstāvis), norāda, ka konkursa programmā katram vokālajam ansamblim būs jāizpilda divas dziesmas, no kurām viena ir a cappella izpildījumā, “tā ir būtiska Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.” Savukārt solisti uzstāsies ar vienu dziesmu. Konkursantiem būs jāizpilda latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.

Konkurss notiks 3 vecuma grupās – jaunākā (5-7 g.v.), vidējā (8-12 g.v.) un vecākā grupa (13-18 g.v.). Katrā grupā uzņems 15 individuālos izpildītājus (kopā 45 solistus) un 10 muzikālos kolektīvus (kopā 30 ansambļus). Jāpiebilst, ka ansambļa sastāvā var būt dažāda vecuma dalībnieki, bet piederību konkrētai vecuma grupai noteiks pēc dalībnieku vecuma pārsvara kolektīvā.

Konkursa nolikums un elektroniskās pieteikuma anketas atrodamas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv sadaļā “Nolikumi un pieteikumi” ŠEIT. Ja izlasot konkursa nolikumu, rodas kādas neskaidrības vai jautājumi, lūgums sazināties ar projektu vadītāju Selēnu Jēkabsoni pa tālruni 63481253 vai elektroniski selena.jekabsone@liepaja.lv.