Piešķirtas “Līvas tirgus Meistarstiķa” balvas

28.05.2014

Jaunuma titlulattēls

Vairāk nekā 200 amatniekus, mūziķus, tirgotājus un milzīgu apmeklētāju pūli Liepājā divu dienu garumā aizvadītās nedēļas nogalē kopā pulcēja “Līvas ciema svētku” visdažādākās norises, kurās neizpalika arī balvas “Līvas tirgus Meistarstiķis” pasniegšana.

 Nav noslēpums, ka visvairāk apmeklētājus piesaista tieši “Līvas tirgus” ar plašo piedāvājumu klāstu. Ikviens varēja atrast kaut ko savas dvēseles vai vēderpriekam, kā arī iemēģināt roku kādā no amatu prasmēm.

Ik gadu “Līvas ciema svētkos” tiek piešķirts apbalvojums “Līvas tirgus Meistarstiķis”. Šo balvu piešķir “Līvas tirgus” dalībniekiem, kuru piedāvātie amatniecības izstrādājumi un tirdzniecības vietas vizuālais noformējums izceļas ar īpašu unikalitāti, oriģinalitāti un kvalitāti, kā arī  ar savu amatniecības un lietišķās prasmes daudzveidību, dod iespēju Līvas tirgus apmeklētājiem darboties un kļūt radošākiem.

Ekspertu komisija, kuras sastāvā bija Ligita Reimane (Liepājas Valsts tehnikuma metodiķe un “Līvas tirgus” amatnieku koordinatore), Anete Strazda (Tautas Mākslas un kultūras centra projektu vadītāja un “Līvas tirgus” koordinatore), Agita Ansule (pilsētas galvenā māksliniece), Juris Jirgens (Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs), Linda Rubena (Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte) un  Ilze Kļepikova (laikraksta “Kurzemes vārds” žurnāliste) balstoties uz “Līvas tirgus” noteikumiem, nolēma, ka mākslinieka Edija Ābeles darināto balvu “Līvas tirgus Meistarstiķis” pelnījuši Ieva Lāce, kas apmeklētājiem piedāvāja pēc sentēvu metodēm uz čiekuriem kūpinātās zivis, keramiķe Madara Bartkeviča – par vizuāli skaisti noformētu tirdzniecības vietu un radošo darbnīcu, kurā ikviens varēja pats izgatavot švilpavnīku, rotkalis Jānis Bunka, kurš atraktīvā veidā kala “Līvas tirgus” monētas un priecēja ikvienu ar amata prasmes demonstrējumiem, kā arī dzintara apstrādes meistari Lilija un Aivars Skriederi un Sarmīte un Andris Laugaļi – par dalīšanos dzintara noslēpumos, kā arī studija “Latva”, kas godā cēla latviešu nacionālo dārgumu – tautastērpu.

Par gaumīgu un latviskā garā noformētu tirdzniecības vietu ekspertu komisija piešķīra pateicību uzņēmumam “Paperella”, bet Cīravas Arodvidusskola un PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” saņēma pateicību par sklandraušu meistardarbnīcu.

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja