Veiksmīgi noslēdzies 10. Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni 2014”

07.04.2014

 Jaunuma titlulattēls

Kā jau informēts, sestdien, 5. aprīlī, pulksten 18:00 Liepājas Latviešu biedrības namā notika Tautas deju festivāls „Aprīļa pilieni”, kurā piedalījās 14 kolektīvi – kopā 349 dejotāji no Rīgas, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Jelgavas, Snēpeles, Ventspils un Lieģiem, kuri spraigā cīņā spēkojās par iespēju iegūt festivāla ceļojošo balvu “Lielais piliens”.

Ik gadu festivāla apmeklētāji atzinīgi novērtē daudzkrāsaino koncertprogrammu un tautas deju kolektīvu sniegumu, savukārt dalībnieki pauž sajūsmu par atraktīvajām sacensībām. Cīņa par festivāla ceļojošo balvu „Lielais piliens” kļuvusi jau par festivāla tradīciju.

2014. gada festivālā ceļojošo balvu “Lielais piliens” ieguva kolektīvs, kas festivālā piedalījās pirmo reizi – Tukuma mākslas skolas tautas deju kolektīvs “Luste” (vadītāja Madara Augule).

Par „Lielo pilienu” kolektīvu dalībniekiem nācās pacīnīties gan atraktīvās „3+3 Pilienu sacensībās”, kas šoreiz notika Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, gan koncertā, kurā dejotāji izpildīja īpaši šim festivālam gatavotās  citu tautu un žanru dejas. Itāļu, gruzīnu, īru tautas dejās, rokenrolā, sporta un mūsdienu skatuves dejās izpaudās arī cits tautas deju  dejotāju temperaments un prasmes. Žūrijas vietā varēja būt ikviens koncerta apmeklētājs, kas balsoja par savu simpātiju. Uzvarētājus noskaidroja, summējot sporta aktivitātēs iegūtos punktus un skatītāju balsojuma rezultātus. Ceļojošo balvu “Lielais piliens” iegūst tas kolektīvs, kurš kopvērtējumā – gan sporta sacensībās, gan koncertā ir ieguvis visvairāk punktu.

Sporta sacensībās šogad visveiklākie bija tautas deju ansambļa “Rīdzenieks” dejotāji (kolektīva vadītāja Egita Klieģe), savukārt skatītāju simpātiju balvu un kopvērtējumā arī ceļojošo balvu “Lielais piliens” ieguva jau pieminētais Tukuma mākslas skolas deju kolektīvs “Luste”.

Kopvērtējumā trīs pirmo vietu ieguvēji:
1.TDK “Luste” (Tukums, vadītāja Madara Augule);
2.TDA “Rīdzenieks” (Rīga, vadītāja Egita Klieģe);
3.TDA “Venta” (Kuldīga, vadītāja Zita Serdante).

10. Tautas deju festivālu “Aprīļa pilieni” šogad atbalstīja arī SIA “Venden”, sniedzot iespēju visiem festivāla dalībniekiem veldzēt slāpes gan sporta sacensībās, gan koncerta laikā, kā arī parūpējoties par īpašu speciālbalvu tieši sporta sacensību uzvarētājiem.

Festivāla organizētāji pateicas visiem dalībniekiem par interesi un radīto prieku – gan skatītāju emocijas koncertā, gan lielā interese par unikālo festivāla burku izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā. Tas apliecina, ka festivāls ar savu īpašo gaisotni ir iekarojis savu vietu liepājnieku sirdīs! 

Informāciju sagatavojusi:
Aija Eizengrauda
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra
Projektu vadītāja