Tautas lietišķās mākslas studija “Zītars” aicina uz jubilejas izstādi

26.08.2019

Jaunuma titlulattēls

Šo ceturtdien, 29. augustā, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Zītars” 50 gadu jubilejas izstādi “Dzintara rotaslietas. Laiks rotāties.”, kurā varēs aplūkot dzintara rotu meistaru veikumu. Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 29. septembrim.

Lietišķās mākslas studijas “Zītars” aizsākumi meklējami 1969. gada rudenī, kad Liepājas Izglītības un zinātnes darbinieku namā sāka darboties dzintara un metāla apstrādes pulciņš. Gandrīz pēc 10 gadu darba, tas ieguva studijas “Zītars” nosaukumu, bet 1981. gadā – Tautas studijas nosaukumu.

Studiju no 1972. gada līdz 2008. gada jūnijam vadīja Helēna Keterliņa, šobrīd – Austra Ziemele. Studijā darbojas aptuveni 20 dažāda vecuma dalībnieki, to vidū tautas daiļamata meistari, kuriem izveidojies katram savs rokraksts rotu izpildījumā. Studijā radītas daudz un dažādas tautiskas rotas, kniepķeni, saktas, ar ko izdaiļot Nīcas, Rucavas, Bārtas tautastērpus. Interesi meistariem rada arī dzīvnieku un putnu atveidošana dzintarā.

Kolektīvs regulāri piedalās izstādēs dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārzemēs – Anglijā, Austrālijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Kiprā, Krievijā, Japānā, Korejā un Portugālē.

Studijas darbības mērķis – rūpīgi izpētot bagāto arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu, radīt laikmetīgas un mākslinieciski augstvērtīgas rotas, tādēļ vairākus gadus studijas dalībnieki realizējuši Kultūrkapitāla fonda atbalstītus projektus.

Tautas lietišķās mākslas studijā “Zītars” pieejamas atvērtās darbnīcas un konsultācijas. Studija atrodas Liepājā, Dārza ielā 4/8.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kā arī minēto iestāžu sociālo tīklu facebook.comtwitter.com un instagram.com kontos.